Pokud se dnes řeknou slova jako Huawei, ZTE, Lenovo, Oppa, nebo Xiaomi, tak prakticky každý, kdo se alespoň okrajově zabývá mobilními technologiemi, bude ihned vědět oč běží. A přitom ještě před pár lety tito čínští výrobci měli na našem trhu prakticky nulové zastoupení a málokdo věděl o těchto mobilních alternativách. Toto však už naštěstí neplatí, čínské telefony u nás zažily raketový nárůst popularity, neboť často nabízejí přístroje se stejnou, ne-li lepší výbavou jako vlajkové lodě osvědčených značek typu Samsung, Sony a jiné, ovšem za ceny daleko přijatelnější. Z čínských telefonů se tak často stává lídr na poli poměru cena/výkon. Pokud byste si i vy toužili zakoupit nějaký obdobný mobilní telefon a netušíte jaký, tak zde vám přinášíme TOP 13 čínských telefonů pro rok 2015, které si můžete oficiálně zakoupit na českém trhu.
Máme pro vás novější přehledy:
Nejlepší čínské telefony (Říjen 2015)
Nejlepší telefony dostupné přímo v ČR (Listopad 2015)
ZTE Nubia Z7 MAX
Jako první si představíme mobilní telefon od výrobců ZTE a jeho nové řady Nubia, konkrétně model ZTE Nubia Z7 MAX. Jak si lze správně povšimnout z názvu, výrobce tento telefon vyrábí v MAX a MINI verzích a my si nyní představíme verzi větší, která se se svými rozměry dá již směle zařadit do kategorie tabletofonů. Zařízení nám nabídne obří a vysoce kvalitní 5,5 palcový Full HD Retina displej s rozlišením 1920 x 1080 px, kvalitní 13 MPx snímač, ale také režim DualSIM. Útroby telefonu ZTE Nubia Z7 MAX oplývají čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz na každé jádro, 2 GB operační RAM pamětí, grafickým čipem Adreno 330 a 32 GB velkým úložištěm, které můžeme v případě potřeby rozšířit paměťovou kartou až do velikosti 64 GB. Tato kombinace se nám postará o vysoký výkon a plynulé reakce. ZTE Nubia Z7 MAX nabízí svým zákazníkům relativně hodně muziky za málo peněz.
UMI Zero
Čínská společnost UMI pravděpodobně nebude v našich končinách příliš známá, což je relativně škoda, neboť UMI umí se svými kousky dobře zaujmout. Příkladem toho budiž model UMI Zero, který zaujme už jen na pohled svými elegantními křivkami a velice zdařilým designem. Ostatně, právě vzhled a zpracování je nejsilnější stránkou tohoto modelu, neboť Zero je po stránce estetičnosti opravdu hezkým kusem hardwaru, nemluvě o jeho špičkovém, ultratenkém těle, které činí pouhých 6,4 mm. Nikterak však nezaostává ani jeho ostatní výbava. Hezkému tělu tak dominuje především pětipalcový superAMOLED displej, který je dobře čitelný na slunci, nabízí nízkou spotřebu a hraje všemi barvami. Čeká nás taktéž 13 MPx snímač fotoaparátu, možnost pořizovat videozáznamy s rozlišením 4K, nebo přední kamera s rozlišením 8 MPx. Díky nové technologii můžeme 2780 mAh baterii dobít z nuly na sto za méně něž 15 minut.
Oppo Find 7
Mobilní telefon Oppo Find 7 se z našeho přehledu řadí spíše k těm dražším přístrojům, ovšem můžete si být jistí, že vás za tyto peníze čeká naprosto nekompromisní hardwarová výbava. Oppo Find 7 se díky svému 5,5 palcovému Quad HD (2560 x 1440 px) displeji již řadí do kategorie tabletofonů. V útrobách přístroje nám tepe čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz, grafický akcelerátor Adreno 330 a 3 GB operační paměti, což se nám postará o perfektní plynulost systému. Za zmínku také stojí vestavěný fotoaparát. Ten totiž, ač disponuje „pouhými“ třinácti megapixely, tak díky speciálnímu software zvládne vyfotit snímek až v rozlišení 50 MPx (8160 x 6120 px). V tomto případě se tak kvalita vašich fotografií nemusí nutně omezovat na parametry snímače a můžete si v poklidu fotit snímky až v ultrajemném rozlišení. Samozřejmostí je také možnost natáčet video v rozlišení 4K.
Huawei Ascend Mate 7
Nyní přichází na řadu výrobce Huawei, který je na našem trhu poněkud známějším čínským hráčem a který si zde po právu vydobyl svoji popularitu, neboť nabízí kousky vskutku kvalitní a inovativní. Do našeho přehledu se probojoval Huawei Ascend Mate 7. Ten svým zákazníkům nabízí velice kvalitní dílenské zpracování, přičemž celé je tělo je tvořeno z jediného kusu kovu. Neméně zajímavé jsou také hardwarové specifikace. Huawei vsadil na svoji vlastní výrobu a Ascend Mate 7 opatřil osmijádrovým procesorem HiSilicon Kirin 925, který nám nabídne opravdu špičkový a bezkonkurenční výkon. Dále v telefonu nalezneme grafický akcelerátor Mali-T624 a 2 GB operační RAM paměti. Huawei se také chlubí perfektní odladěností systému, což nám v kombinaci s hardwarovou výbavou nabízí opravdu vražedný výkon, který si ničím nezadá například s nejvýkonnějšími procesory Nvidia Tegra K1. Přečtěte si podrobnou recenzi telefonu Huawei Ascend Mate 7.
Xiaomi Redmi Note
Model Xiaomi Redmi Note patří spíše k těm levnějším zařízením, přičemž se nám snaží nabídnout hardwarově nabušený tabletofon za bezkonkurenční cenovku. A do jisté míry se mu to skutečně daří. Pokud budete schopni přejít menší nedostatky, tak vás čeká obří výkonný tabletofon za cenovku více než příjemnou. Rozhodně se nemusíte obávat, že by Xiaomi Redmi Note nestíhal plynule a svižně reagovat, model je totiž vybaven kvalitním osmijádrovým procesorem MediaTek MT6592 s frekvencí 1,7 GHz na každý procesor a jemu sekunduje 2 GB RAM paměti. Procesor patří podle parametrů spíše do kategorie vlajkových lodí, takže v tomto ohledu dokázal Xiaomi příjemně překvapit a můžete si být jistí, že výkonu bude vždy na rozdávání. Jeho další výbava se taktéž řadí do kategorie dnešního standardu. Setkáme se tak s GPS navigací, 13 MPx fotoaparátem, podporou DualSIM, vyměnitelnou 3200 mAh baterií a jinými. Xiaomi Redmi Note poměr cena/výkon vystihuje opravdu nejlépe.
OnePlus One
Na mobilní telefon OnePlus One před jeho vydáním netrpělivě čekaly armády fanoušků, protože telefon měl dle dostupných informací výrobců ambice na to stát se nejvybavenějším telefonem současnosti. A musíme uznat, že svým slibům rozhodně ostudu neudělal. O dostatečný výkon se postará kombinace čtyřjádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 801 s frekvencí taktu 2,5 GHz, grafického akcelerátoru Adreno 330 a dostatečné operační paměti 3 GB. Ač je základ telefonu OnePlus One operační systém Android 4.4 KitKat, tak jeho grafická nadstavba CyanogenMod 11S jej mění k nepoznání a přidává nám hromadu bonusových funkcí, kterými konkurenční přístroje ani zdaleka neoplývají. Namátkou zmiňme podporu v šifrování SMS zpráv, podporu nejrůznějších pohybových gest a nebo třeba profesionální funkce a nastavení fotoaparátu. Můžete si také přečíst celou recenzi telefonu OnePlus One.
Vivo X3S
Mobilní telefon Vivo X3S je vedle již představeného konkurenčního telefonu UMI Zero další z těch, kteří na své zákazníky míří především kvalitním dílčím zpracováním a nesmírně vyvedeným designem. S tímto elegantním kusem hardwaru budete zkrátka středem pozornosti, ať už jej vytáhnete kdekoliv. Kromě toho i Vivo X3S exceluje svoji ultraštíhlostí, která v tomto případě činí pouhých 5,95 mm, což je ještě o něco méně, než má zmíněný UMI Zero. V současnosti by se na trhu neměl nacházet štíhlejší smartphone. Co se týče hardwarové výbavy, tak i Vivo nabídne technologický standard, kterým oplývají i ostatní telefony z našeho TOP přehledu. Konkrétně je to osmijádrový procesor MediaTek MT6592 s taktem 1,7 GHz, grafický akcelerátor Mali-450 MP4 a 1 GB operační paměti. Ta je sice relativně nižší, než je u konkurence zvyklé, nicméně díky osmi jádrům a skvělé odladěnosti systému bychom žádné zpomalování systému neměli pocítit.
Huawei Ascend P7
V našem přehledu si svoje místo i podruhé obhájil čínský gigant Huawei a není se čemu divit, neboť tento výrobce se v našich končinách těší velké oblibě. Zdá se, že s tenkými telefony se roztrhl pytel a výrobci se začali předhánět v tom, kdo svým zákazníkům nabídne co nejštíhlejší linie. Ač Huawei Ascend P7 nepřekonal v tloušťce své čínské konkurenty UMI Zero (6,4 mm) a předchozí Vivo X3S (5,95 mm), stále si drží opravdu štíhlé kontury (6,5 mm) a bez problému jej můžeme zařadit mezi ty ultratenké. Oproti svému kolegovi Huawei Ascend Mate 7 se sice jedná o levnější model pro méně náročnější uživatele, i přesto však Ascend P7 nedělá ostudu ostatním telefonům z nejvyšších kategorií. V této tenké, elegantně zpracované placce se skrývá kvalitní pětipalcový Full HD displej, čtyřjádrový procesor, 13 MPx fotoaprát, který umí pořizovat vysoce kvalitní snímky a momentálně jde pořídit za vskutku výhodnou cenu.
Xiaomi MI4
A opět tu máme výrobce Xiaomi, tentokrát s modelem MI4, který se naprosto směle může srovnávat s výbavou svých konkurentů ze stájí osvědčených značek. A nepřekvapivě nám nabídne značně přijatelnější cenovku. Čím se Xiaomi MI4 vyznačuje? Stejně jako už všech ostatních modelů výrobce Xiaomi, tak i u MI4 se můžeme těšit na grafickou nadstavbu MIUI, která nám nabízí intuitivní neokoukané prostředí a skvělou odladěnost systému, což nám v kombinaci s čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 801 s frekvencí 2,5 GHz, akcelerátorem Adreno 330 a 3 GB RAM poskytne opravdu svižný systém a vysoký výkon. Skvělé vychytávky nás také čekají u fotoaparátu a natáčení videozáznamů. Kromě toho, že videa můžete pořizovat v nejvyšší možné kvalitě, kterou dnešní mobilní přístroje dovolují (Ultra HD; 3840 x 2160 px), můžete je také pořizovat ve zrychleném, nebo zpomaleném módu (tzv. slow motion). Ostatně, aplikace fotoaparátu a galerie obsahují spoustu nadstandardních funkcí a možností nastavení. Přečtěte si celou recenzi telefonu Xiaomi Mi4.
Lenovo Vibe Z2 Pro
Není žádných pochyb o tom, že alespoň jedno místo v naší TOPce si musel ukousnout věhlasný výrobce Lenovo, který je na našem trhu krom mobilních telefonů znám také díky svým laptopům a tabletům. Stejnou péči, kterou dopřává ostatním produktům, věnuje však také mobilním telefonům a proto není divu, že Lenovo Vibe Z2 Pro je považován za jeden z nejlepších čínských telefonů současnosti. Hardwarově nabízí prakticky to nejlepší, co se momentálně nabízí na trhu a kromě toho také jako jediný svého druhu umožňuje ve vývojářském módu přepnout systém z grafické nadstavby Vibe UI na čistý Android. Lenovo Vibe Z2 Pro umí také díky vysoce kvalitnímu 16 MPx snímači pořizovat opravdu špičkové fotografie na nejvyšší úrovni a před svými konkurenty je v tomto ohledu o mnoho napřed. Je tedy možné Vibe Z2 Pro bez problému využít jako náhradu za kompaktní fotoaparát. Přečtěte si podrobnou recenzi telefonu Vibe Z2 Pro.
ZTE Nubia Z7 MINI
ZTE je výrobce, který na našem trhu působí už nějaký ten čas, bohužel ale stále nepatří mezi čínské výrobce, kteří by se na našem trhu nějak výrazně uchytili a to i přesto, že ZTE nabízí zajímavé a kvalitní telefony. Do našeho přehledu se ZTE podíval podruhé a tentokrát se zmenšenou verzí již představeného modelu, takže ze ZTE Nubia Z7 MAX přesedláme na MINI. Nejzásadnější rozdíl bude pochopitelně ve velikosti, zde se nám displej smrskl na pět palců, takže telefon je vhodný především pro ty, pro které jsou parametry tabletofonů již příliš velké. Nutno však dodat, že název MINI je v tomto případě spíše trošku zavádějící. Ovšem svými specifikacemi nijak nezaostává za větším bratříčkem. ZTE Nubia Z7 MINI disponuje čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 801 s taktem 2 GHz na každé jádro, 2 GB operační pamětí a grafickým čipem Adreno 330. V poměru cena/výkon se rozhodně jedná o jeden z těch zajímavějších telefonů, který by neměl uniknout vaši pozornosti.
Lenovo Vibe X2
A výrobce Lenovo zde máme ještě jednou, nyní s modelem Lenovo Vibe X2. Pokud byste se v dnešním světě designově veskrze jednotných smartphonů rádi odlišili, pak vězte, že právě Lenovo Vibe X2 by pro vás mohl být tou správnou volbou. Telefon nám nabídne svěží a sympatické designové zpracování, které si okamžitě oblíbíte. Telefon disponuje perfektním pětipalcovým Full HD displejem se živými sytými barvami, povedenou grafickou nadstavbu Vibe UI s možností rozličných funkcí a gest, svižnou GPS navigací a například také kvalitním snímačem s rozlišením 13 MPx. O svižnost systému se nám postará osmijádrový procesor MediaTek MT6595M, grafický čip Adreno 330 a operační paměť 2 GB. Lenovo Vibe X2 je mezi současnými telefony svěží vánek, který vzhledově neubíjí svojí jednotvárností.
Meizu MX4
A jako poslední čínský telefon z naší TOPky těch nejlepších modelů pro rok 2015 si představíme telefon výrobce Meizu, který není v našich končinách příliš známý, to ovšem neznamená, že by neměl co nabídnout. A model Meizu MX4 drží směle krok s aktuální technologickou špičkou. Meizu se navíc rozhodně nebojí vykročit z řady a tak nám nabízí netradiční designové zpracování a svůj vlastní operační systém Flyme OS, který však staví základy na klasickém Androidu. Ovšem od čistého Androidu je Flyme OS velice vzdálen, neboť je kompletně předělán a nabízí nám spoustu bonusových a užitečných funkcí, které konkurenční přístroje nenabízí. Můžete si tak užít svižné, plynulé a neokoukané prostředí, se kterým v kombinaci s neotřelým designovým zpracováním vždy zaujmete svoje okolí. Za zmínku také stojí opravdu kvalitní fotoaparát s vysokým rozlišením 20,7 MPx, který nám dokáže pořídit perfektní snímky špičkové kvality. Hardwarově si přístroj samozřejmě drží nadstandardu a nabízí nám osmijádrový procesor MediaTek MT6595, grafický čip PowerVR G6200 MP4 a 2 GB RAM.