Zatímco v domovské Číně patří Lenovo mezi ty nejúspěšnější výrobce elektroniky, tak na evropský trh se dostává pomalými krůčky. Ovšem rozhodně ne nesmělými. Ač je zde sice relativně dobře známo svými laptopy, tak telefony, resp. tabletofony tu zatím příliš štěstí s oficiální českou distribucí neměli. Ovšem to se nyní mění a Lenovo k nám vypouští svůj tabletofon pod názvem Lenovo Vibe Z2 Pro, který bez skrupulí konkuruje rovnou těm nejlepším kouskům, které si u nás můžeme prozatím pořídit. Pojďme se v následující recenzi podívat na to, jak se kombinace těch nejlepších aspektů osvědčila v praxi a zdá má Lenovo Vibe 2Z Pro reálnou šanci se na našem trhu prosadit.
Lenovo Viber Z2 Pro - šestipalcové monstrum s QHD displejem, kvalitním 16 MPx fotoaparátem a také skvělou softwarovou výbavouLenovo Vibe Z2 Pro
Design - 80%
Výkon a hardware - 90%
Softwarová výbava - 95%
Cenová dostupnost - 80%
86%
Lenovo Vibe Z2 Pro
Obsah balení
Ač se u samotných balení běžně nepozastavujeme, tak balení Lenova Vibe Z2 Pro si musíme opravdu pochválit, neboť působí velmi luxusním dojmem a jde vidět, že si na něm výrobci nechali záležet. Uvnitř černé lesklé krabice s velkým nápisem VIBE nalezneme tři různé oddíly, v nichž jsou poschovávané jednotlivé součásti. Kromě samotného telefonu v balení najdeme síťový adaptér s oddělitelným USB kabelem, špuntová sluchátka a samozřejmě několik manuálních příruček. Ke sluchátkům bohužel nedostaneme náhradní špunty, takže komu by nevyhovovala velikost těch dodávaných, tak má zkrátka smůlu. Ovšem velikost špuntů je relativně univerzální, takže by s nimi neměla mít většina zákazníků problémy. Co se týče kvality zvuku sluchátek, tak ta bilancuje někde na hranici průměru. Nenáročnému posluchači určitě postačí a ten náročnější si bude muset sluchátka nahradit vlastními. Rádi bychom Lenovo ještě pochválili za fólii na displej, kterou taktéž přidává do balení, což se u konkurenčních přístrojů zase tak moc nevidí.Design, konstrukce a zpracování
Při vybalování nás ohromí především monstrózní vzhled Lenova Vibe, protože šestipalcový displej z něj dělá skutečně mohutný kus hardwaru. Na své si tak přijdou především nerozhodní zákazníci, kterým jsou sedmipalcové tablety moc velké a naopak pětipalcové telefony zase malé. Mohou také nastat menší potíže s přenositelností, neboť Vibe se svými rozměry 156 x 81,3 x 7,7 mm je už na hraně toho, zda si takový tabletofon vůbec dávat do kapsy, aby to ještě bylo pohodlné. Samozřejmě za předpokladu, že se do té kapsy vůbec vleze, protože třeba do kalhot s užšími kapsami jej prostě nenarvete. Díky poměrně tenkým rámečkům okolo displeje a přijatelné tloušťce se po delší době používání telefon už nemusí zdát tak gigantický. Ovšem počítejte s tím, že se vám každopádně pronese a to ať už při běžném používání a nebo při nošení v kapsách, protože váží 179 gramů a to už je opravdu velká porce gramů. Ovšem s mohutnější váhou je při koupi takto velkého přístroje zkrátka potřeba počítat.
Lenovo Vibe má tu výhodu, že svým vzhledem nezapadá mezi šedivou záplavu ostatních přístrojů, ale elegantně se od ní odlišuje, takže jej vždy dokážete na první pohled s přesností identifikovat. Vnímání vzhledu je samozřejmě ryze subjektivní, ale nám se v redakci Lenovo Vibe esteticky velice zamlouval. Přední strana je z většiny zabraná displejem, nicméně stále se na ni vlezlo všechno důležité. Displej je chráněn sklem Gorilla Glass 3. Nad displejem nalezneme reproduktor, senzor okolního světla, čočku předního fotoaparátu a také notifikační LED diodu. Ta je sice titěrná, nicméně při oznamování notifikací bliká dostatečně silně, takže ji jen tak nepřehlédnete. Pod displejem pak nalezneme tři tlačítka, ta jsou všechna senzorová, žádné hardwarové zde nenajdeme. Tlačítka jsou podsvícená a svítí pouze v případě stisku, poté se vypnou a to i přesto, že displej je normálně aktivní. Komu by toto nastavení nevyhovovalo a chtěl, aby tlačítka svítila po celou dobu co displej, tak si toto může změnit v nastavení telefonu.
Zadní strana je velmi netypická. Přesněji je tedy netypická čočka fotoaparátu. Ta je umístěná na pravé straně levého rámečku a o několik milimetrů vystupuje z těla přístroje. To při samotné manipulaci v rukou nijak nevadí, nicméně pokud si telefon položíte na stůl a budete na něm chtít něco dělat, tak už to bude horší, neboť se vám bude kvůli čočce kymácet, takže to může kolikrát opravdu znepříjemňovat práci. V tom případě vám nezbyde, než telefon uchopit do rukou a pokračovat v práci takto. Záda a boky tabletofonu jsou vyrobeny z jednoho kusu hliníku, což nám také vysvětluje poměrně větší váhu přístroje a také nám díky tomu záda při dopadu světla hází zajímavé odlesky. Samotná konstrukce je skvěle pevná a ani při cílených testech se nikde nekroutila a nevrzala. V souvislosti s tím je také potřeba dodat, že Lenovo Vibe Z2 Pro nemá uživatelsky odnímatelný kryt, takže výměna baterie je možná pouze v servisu.
Zatímco boky jsou z hliníku, tak horní a spodní strany jsou naopak zase z plastu. Ten je relativně náchylnější a tak se vám stane, že už po pár dnech používání se vám na něm začnou tvořit mikroskopické škrábance. Na horní straně nalezneme pouze 3,5 mm konektor pro připojení sluchátek a to je vše. Na té spodní zase konektor pro USB a reproduktor. Co se týče zvuku, tak reproduktor hraje relativně dobře a dostatečně hlasitě. Na levé straně se nacházejí tlačítka pro regulaci hlasitosti a na pravé vypínací tlačítko a sloty pro SIM katy. Ano, Lenovo Vibe je Dual SIM telefon, takže podporuje dvě SIM karty současně, což je zajistě plus. Celkově je provedení tabletofonu na velmi vysoké úrovni a v tomto ohledu nemáme nic, co bychom nějak výrazně vytkli. Zklamáním však je, že Lenovo Vibe Z2 Pro nedisponuje certifikací IP67, takže není odolný proti vodě. Budete si tedy muset dávat pozor, aby se do něj žádná voda nedostala.
Displej telefonu a kvalita zobrazení
Každopádně abychom neustále nepolemizovali, zaměřme se na samotný displej. Ten je zkrátka perfektní, ať už bychom o něm chtěli debatovat sebevíc. Pokud byste si na něm navíc chtěli přehrát QHD video, ač takové kousky pochopitelně zabírají spoustu místa, tak je výsledná podívaná naprostou pastvou pro oči. Displej se také může chlubit naprosto skvělou čitelností na přímém slunci a k tomuto je dokonce přichystán i speciální režim, který postačí zapnout, a na sluníčku uvidíte prakticky cokoliv. Pozorovací úhly jsou taktéž na vysoké úrovni a ani při sebevětší pozorovací odchylce nemáte šanci spatřit žádné zkreslení barev. U displeje bychom mohli zkrátka chrlit samými superlativy, neboť ten se opravdu vyvedl a podívaná na něm je naprosto perfektní. Kromě toho, pokud by někomu náhodou výchozí nastavení displeje z nějakého důvodu nevyhovovalo, tak si jej může díky bohatým možnostem libovolně nestavit tak, aby mu plně vyhovovalo.
Hardware a konektivita
Kromě výborného QHD displeje vsadil Lenovo to nejlepší možné vybavení také do útrob samotného přístroje. Uvnitř nám tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz na každém jádru, grafický čip Adreno 330 a 3 GB paměti RAM. To jsou u každého parametru jedny z nejlepších hodnot, se kterými se můžeme na současném trhu setkat, takže není žádným překvapením, že Lenovo Vibe Z2 Pro stíhá prakticky ve všem a žádný úkol pro něj není překážkou, byť je sebenáročnější. Na tabletofonu jsme vyzkoušeli sadu těch nejnáročnějších her a v žádném případě jsme se nesetkali ani s nejmenšími problémy. Jen jsme trošku polemizovali nad RAM pamětí, poněvadž jí byla často vytížená až polovina a to aniž bychom měli zapnutou jedinou aplikaci. Avšak na samotném výkonu se to naštěstí nikterak nepromítne. Co se týče konektivity, tak zde opět nalezneme vše, na co si vzpomeneme. Samozřejmostí je WIFI, Bluetooth 4.0, NFC, LTE a také USB OTG, díky kterému si budeme moci k telefonu připojit například flash disk, případně jakýkoliv jiný externí harddisk.
Velkou výtku bychom směřovali k paměti. Ta interní činí 32 GB, z nichž je reálně volných něco okolo 25 GB, což je sice slušná hodnota, neboť většina současných telefonů, tabletofonů i tabletů je vybavena „pouhými“ 16 GB, nicméně ono to zde má svůj důvod. Lenovo Viber Z2 Pro totiž nepodporuje paměťové karty a to bereme jako velký nedostatek, neboť v dnešní době gigantických multimediálních souborů není problém takovou paměť poměrně rychle zaplnit. Nehledě na to, že Lenovo Vibe umožňuje natáčení videí v rozlišení 4K a ta zabírají opravdu velké množství místa. Jistě, paměť 25 GB sice jen tak rychle nezaplníte, nicméně jakmile se tak stane, budete muset začít s volným místem improvizovat. V tomto udělal Lenovo zkrátka krok vedle. Obzvláště u takového modelu, u kterého se s aktivním zaplňování paměti počítá.
Uživatelské rozhraní a softwarová výbava
Lenovo Vibe Z2 Pro běží na operačním systému Android 4.4 KitKat, který je obohacen grafickou nadstavbou Vibe UI. Ta ovšem není tak markantní jako například TouchWiz od Samsungu, takže se vám klasický KitKat pod grafickou nadstavbou úplně neztratí. Pokud byste ovšem i tak nebyli s nadstavbou spokojení, Lenovo Vibe nabízí velmi lukrativní řešení. Totiž přepnout systém na čistý Android 4.4, což je možnost, která skutečně potěší a kterou nenabízí prakticky žádný jiný výrobce. Ovšem tuto funkci prozatím naleznete pouze ve vývojářském nastavení, proto systém přepínejte na vlastní riziko. Kromě toho už je také potvrzená aktualizace na Android 5.0 Lollipop.
Optimalizace celého systému je naprosto skvěle doladěna a tak se vám nestane, že by se systém samovolně zasekával například při procházení mezi domovskými obrazovkami, jako se tomu děje téměř u všech přístrojů od Samsungu. A tak by to mělo samozřejmě i vypadat. Nezdráháme se říci, že optimalizace systému je provedena přímo ukázkově a z ní by si měli vzít příklad i ostatní výrobci. Ovšem abychom stále nechválili, tak bychom si mohli trošku rýpnout do české lokalizace, která se popravdě nevyvedla úplně nejlépe a to i přesto, že Lenovo Vibe Z2 Pro se dá koupit pod oficiální českou distribucí, což u některých minulých modelů nešlo. Ovšem jedná se jen o některé položky, které nemají adekvátní překlad a jsou pojmenovány dosti zmatečně a rozhodně se nejedná o žádnou katastrofu, neboť vždy velmi snadno přijdete na to, co tím básník asi myslel.
Nadstavba Vibe UI nám kompletně odstraňuje celé menu, což znamená, že veškerý obsah budeme skladovat na domovských obrazovkách. Rozhodně se však nemusíte bát nedostatku místa. Obrazovek totiž může být až 18 a jednotlivé položky lze snadno shromažďovat ve složkách. Je sice pravdou, že pokud byste měli jednotlivých ikonek a widgetů opravdu hodně, tak najití jedné konkrétní mezi hromadou ploch může být sice otrava, ovšem věříme, že se domovské obrazovky dají zorganizovat tak, abyste měli ke všemu rychlý přístup.
Zmínit musíme také režim pro ovládání jednou rukou. S ním jsme se již mohli setkat také u konkurence (např. LG G3), kde nám režim připnul klávesnici a některé ovládací prvky k jedné ze stran, takže jsme je měli blíže po ruce a mohli jsme na tabletofonu pohodlně psát jen jednou rukou. Lenovo Vibe Z2 Pro na to jde ještě efektivněji a kupodivu i jednodušeji. Při aktivaci toho režimu se vám displej jednoduše smrskne na velikost zhruba tří čtvrtin displeje a vy tak po ruce máme kompletně celý displej, nejen ovládací prvky. Toto je nápad velice elegantní a praktický, takže si jej velmi ceníme. Ostatně, těchto systémových vychytávek pro zjednodušení obsluhy umí Lenovo celou řadu. Například je to režim, který pozná, když je váš mobil v kapse a tak zvýší hlasitost vyzvánění, aby vám neunikl žádný hovor. Při uchopení do ruky se zvýšená hlasitost deaktivuje. Nebo například můžete mobil zamykat pouhým zatřesením přístroje. Je toho zkrátka plno.
Jak jsme již jednou psali, tak Lenovo Vibe Z2 Pro podporuje možnost mít v telefonu dvě SIM karty současně. I přesto si však budete muset vybrat, která bude zaujímat místo hlavní SIM karty, neboť ta bude zvládat i LTE sítě. Naproti tomu druhá SIM karta je zvládat nebude. Ovšem samotná práce se SIM kartami je perfektní a nabízí vám spoustu možností. Například namísto toho, abyste po každém výběru museli potvrzovat, ze které SIM karty právě uskutečníte odchozí hovor, případně SMS zprávu, tak si v nastavení jednoduše navolíte, ze které karty se mají odchozí hovory automaticky odesílat a je to. Kromě toho také velmi kvitujeme možnost si na každou SIM kartu nastavit zvlášť nejen vyzvánění, ale také upozornění na SMS zprávy, takže díky tomu vždy naprosto bezpečně poznáte, na kterou kartu vám právě kdo volá.
Kromě klasických Google aplikací, které dneska nemohou chybět už zkrátka nikde, se u Lenovo Vibe Z2 Pro setkáme také s bonusovým softwarovým obsahem, který si nyní trošku přiblížíme. Máme tu například položku pod výmluvným názvem Privátní prostor. Do něj si stačí uložit libovolný kontakt a následně veškeré hovory a korespondence, které s kontaktem provedete, zůstanou uloženy pouze v této zóně a nebudou se zobrazovat v běžném systému. Privátní prostor si můžeme samozřejmě také opatřit heslem, aby se k tajným kontaktům nedostal skutečně nikdo. Mezi množstvím předinstalovaných aplikací nalezneme taky tu, která nám bude nápomocná především v případě, že by nám telefon někdo odcizil. Nejdříve je samozřejmě důležité si všechno předem nastavit. Pokud by nám telefon k naší smůle někdo opravdu odcizil, tak vy si můžete nastavit číslo, na kterou se vám odešle SMS zpráva při pokusu o výměnu SIM karty na vašem mobilu. Kromě toho můžete na dálku také vymazat data, případně celý mobil kompletně zamknout.
Rádi bychom také vzpomněli aplikaci Security. Ta je sice vydařená v tom, že se nám stará o obsah telefonu, likviduje viry a kontroluje nově stažené soubory, nicméně neustálá upozornění a varování, která aplikace vypouští až v nebezpečně otravné kadenci, nás začala velice rychle obtěžovat. Takže v tomto případě doporučujeme v nastavení vypnout notifikace. Další aplikace, kterou jsme vyzkoušeli, nese název Aplikace pro vozidlo. V různých obdobách můžeme něco podobného znát i od konkurence. Po zapnutí se zkrátka mobil hodí do režimu pro řidiče a zobrazuje nám v upraveném režimu pouze funkce, které můžeme při řízení potřebovat. Zahájit hovor tak bude mnohem jednodušší, než kdybyste museli normálně během řízení zmatečně hledat data v systému a ještě si manuálně zapínat handsfree.
Fotoaparát a záznam videa
Lenovo Vibe Z2 Pro je vybaven dvojicí snímačů. Přední fotoaparát má rozlišení solidních 5 MPX, což je hodnota, když se nad tím tak zamyslíme, která před lety byla hlavním tahákem u vlajkových lodí nejrůznějších výrobců. Technologie postupuje vpřed vskutku mílovými kroky. Ale zpět k přednímu fotoaparátu. Ten je vysoce kvalitní, k videohovorům poslouží naprosto dokonale a v tomto ohledu nemáme co vytknout. Pokud máte v oblibě pořizování selfie fotografií, tak tady si určitě přijdete na své. Přední fotoaparát dělá fotky kvalitní, ostré a bez digitálního šumu. Na focení ve tmě můžete samozřejmě rovnou zapomenout, neboť tam jsou bez přisvětlení a s takto nízkým rozlišením fotky prakticky nepoužitelné, ale v noci předním fotoaparátem předpokládáme nikdo fotit nebude. Pokud jej použijete výhradně k tomu k čemu je určen, tak zklamání rozhodně nebudete.
Velice zajímavý je však primární fotoaparát. Ten je vybaven slušným 16 MPx snímačem, což dělá rozlišení 5328 x 3000 px. Samozřejmě si můžete nastavit rozlišení nižší, stejně tak formát fotografií a to sice 16:9, 4:3 a 1:1. Pokud máte v plánu si fotografie archivovat pouze v telefonu, tak určitě nebude na škodu rozlišení trošku snížit, poněvadž snímky focené v 16 MPx rozlišení si ukousnou velký kus paměti. Ovšem výsledné snímky stojí za to, ať už jsou pořízeny v jakémkoliv rozlišení, protože počet megapixelů nehraje na kvalitě fotografií tu nejpodstatnější roli. Fotky mají perfektně prokreslené detaily, živě barevné podání, úžasnou ostrost a celkově jsou velmi kvalitní. A tam, kde ve zhoršených světelných podmínkách konkurenční telefony už nestíhají, tam se Lenovo může jedině chlubit, neboť i tam Lenovo exceluje. Samozřejmě se zhoršeným světlem přichází digitální šum, neostrost a jiné neduhy, ale pořád ne v takové míře, jako se tomu děje u konkurence.
Prostředí fotoaparátu je intuitivní, jednoduché a určitě se v něm naučíte pracovat i přesto, že nabízí poměrně velké možnosti nastavení a speciálních efektů. Fotoaparát disponuje také tzv. Profesionálním módem, kde naleznete opravdu obsáhlé možnosti nastavení a můžete si s ním bohatě pohrát. Díky tomu se Lenovo Vibe Z2 Pro může v některých případech stát i důstojnou náhradou za kompaktní fotoaparát. Do Profesionálního režimu lze přepnout z režimu Chytrého, který funguje na automatiku a je určen především běžným uživatelům, kteří by se v širokém nastavení Profesionálního módu mohli snadno ztrácet.
Naprostou lahůdkou je také natáčení videa. Teda jak se to vezme. Lenovo Vibe je schopen natáčet videa v rozlišení 4K, což je 3840 x 2160 px. Není nutno dodávat, že toto rozlišení patří mezi dnešními telefony, potažmo tabletofony k absolutní špičce a naprosto dech beroucí výsledky s sebou samozřejmě přinášejí spoustu úskalí, která vás patrně od natáčení 4K videí snadno odradí. Tak především je to velikost výsledných záznamů, neboť 30 vteřin videa natáčeného na plné rozlišení vám sebere z paměti až 400 MB, což je opravdu mnoho. Takže několika minutové video by vám bez problému mohlo zabrat celou interní paměť. Dalším neduhem může být také hledání vhodného přístroje na přehrání videí, kromě samotného telefonu, samozřejmě. Protože 4K videa jsou opravdu náročná a některé stolní počítače, potažmo laptopy mohou mít docela velké problémy s jejich plynulým přehráním. A posledním problémem je velmi rychlé ubývání baterie, které je při natáčení 4K videí opravdu zřetelné.
Tak, to by byly nedostatky, ovšem ani jeden z nich nesouvisí se samotnou kvalitou výsledného videa. Ta je totiž opravdu špičková a skvěle nám demonstruje rapidní technologický progres, se kterým se v posledních letech setkáváme. Při spuštění na větší televizi pak jejich kvalitu doceníte mnohem více. Kromě toho nám mobil nabízí také natáčení videí ve zpomaleném, tzv. slow-motion módu a stejně tak i ve zrychleném módu. Režimů na natáčení nám Lenovo Vibe Z2 Pro nabídne opravdu celou řádku a pokud bychom měli vzpomenout alespoň ještě jeden, tak by to byl určitě režim duálního snímání. To znamená, že Lenovo Vibe začne natáčet jak zadním, tak předním fotoaparátem a výsledné snímky pak automaticky zakombinuje do sebe, což je opravdu povedené zpestření a vy tak můžete například kromě natáčeného objektu zachytit i svoje vlastní reakce. Sečteno podtrženo, jak fotografie, tak videozáznamy pořízené Lenovo Vibe Z2 Pro jsou opravdu špičkové a za dobrých světelných podmínek zvládnou hravě nahradit i přístroje, které jsou určený pouze pro fotografování a natáčení. Ovšem nikoliv však ve všech aspektech a proto budete nakonec často buďto bojovat s pamětí.
Výdrž baterie
Lenovo Vibe Z2 Pro disponuje baterií o kapacitě 4000 mAh, což je hodnota relativně slušná. Slušná je také doba nabíjení, která se pohybuje z nuly na sto kolem dvou hodin, takže telefon nabijete poměrně rychle. Rychlosti můžeme vděčit 2A nabíječce. A jak je na tom Lenovo Vibe se samotnou výdrží? Velmi dobře. Při častějším používání telefonu se dokážeme hravě dostat i na dva dny výdrže, což je na tabletofon s QHD displejem velmi slušný výsledek. Lenovo Vibe můžeme samozřejmě docela snadno odrovnat i po jednom dni používání, ale to bychom na něm museli hrát nejnáročnější hry, přehrávat 4K videa a dělat zkrátka činnosti, které úplně tak běžně neděláme. Nicméně i v těchto extrémních případech s námi telefon vydrží celý náročný den a ještě nám večer zbyde slušná rezerva. Avšak v případě běžného používání se dostaneme zhruba na ty dva dny, v případě sporadického pak i na tři. Nehledě na to, že Lenovo disponuje nejrůznějšími úspornými režimy, takže v případě nutnosti můžete s baterií vydržet opravdu nevídaně dlouho, což je na takto našlapaný přístroj naprostá rarita. Lenovo se s tímto modelem zkrátka vyšvihl.
Závěrečné hodnocení telefonu Lenovo Vibe Z2 Pro
Co říci závěrem? Pokud bychom celé testování měli shrnout jediným slovem, tak by to bylo každopádně nadšení. Lenovo Vibe Z2 Pro překvapil kde mohl a prakticky ve všech aspektech nám nabízí to nejlepší možné vybavení. A to ať už se bavíme o QHD displeji, kvalitní hardwarové i softwarové výbavě, velmi dobrém fotoaparátu, možnosti natáčení 4K videí, perfektní optimalizaci systému, nebo o možnosti přepnout si systém s grafickou nadstavbou na čistý Android, což se dneska opravdu jen tak nevidí. Tohle a mnoho dalšího dělá z Lenova Vibe mistra ve své kategorii. Vyčítat Lenovu jeho velikost, která je opravdu obrovská, by ale byl samozřejmě nesmysl, neboť právě jeho velikost je primárním lákadlem pro všechny, kteří se nemohou rozhodnout mezi koupí telefonu a tabletu. Asi jediné negativum, které bychom Lenovu vyčetli, je bezesporu nemožnost rozšířit paměť pomocí paměťových karet. Toto je rozhodnutí, kterému moc nerozumíme a u tabletofonu takového formátu bychom něco takového zkrátka nečekali. Ovšem pokud se smíříte s tím, že po čase budete muset s volným místem pravděpodobně zápasit, tak Lenovo Vibe Z2 Pro představuje naprostou špičku mezi současnými tabletofony.
Graf ceny produktu Lenovo VIBE Z2 PRO poskytuje server Heureka.cz
Lenovo Viber Z2 Pro - šestipalcové monstrum s QHD displejem, kvalitním 16 MPx fotoaparátem a také skvělou softwarovou výbavouLenovo Vibe Z2 Pro
Design - 80%
Výkon a hardware - 90%
Softwarová výbava - 95%
Cenová dostupnost - 80%
86%
Lenovo Vibe Z2 Pro
Zdroj: gsmarena