Nezřídka nastane situace, kdy musíme například na víkend odjet z domu někam, kde nebude k dispozici elektrická zásuvka a nebo se prostě chceme vydat na výlet někam do extrémních podmínek, kde bude zásuvka taktéž absentovat. A přesto chceme mít svůj mobilní telefon u sebe a nejlépe stále nabitý. Proto není nic jednoduššího, než si vybrat jednu z celé řady přenosných externích zdrojů, jenž nám náš smartphone vždy spolehlivě dobijí a to opakovaně. Některé powerbanky dnes dokáží kromě nabíječky zastoupit i funkci svítilny nebo větráčku a dokáží být také například i voděodolné, takže se s nimi v přírodě zkrátka neztratíte. Abychom vám ulehčili výběr, sestavili jsme pro vás žebříček deseti nejlepších externích zdrojů pro váš telefon nebo tablet, které si můžete na našem trhu zakoupit.
Powertraveller PPW-062
Jako první si představíme powerbanku od výrobce Powertraveller s kódovým označením PPW-062. Powertraveller je opatřená certifikací IP67, to znamená, že je odolná vůči prachu a vodě, takže se o její funkčnost nemusíte obávat v jakýchkoliv podmínkách. Ovšem největším lákadlem u této powerbanky bude bezesporu její vysoká kapacita integrovaného akumulátoru, která činí 9000 mAh, což je rozhodně hodnota nadstandardní a vašemu mobilnímu telefonu zajistí 4 – 6 plnohodnotných nabití. V případě tabletů je to samozřejmě méně dobití, ovšem stále si svůj tablet minimálně jednou až dvakrát naplno dobijete bez problémů. Powertraveller má taktéž luxusní vzhled a na oko působí velice líbivým dojmem. Netřeba dodávat, že tato powerbanka disponuje ochranou proti zkratu, přebití, vybíjení i protiproudu.
EMIE Power Blade Ultra Slim
Porovnat ceny >>
Jak už samotný název napovídá, tak powerbanka od EMIE se vyznačuje především svým ultraštíhlým tělem. Se svými pouhými 5,2 mm tloušťky se tak právem zapsala na místo nejtenčího externího zdroje na světě. To jí ovšem nikterak neubírá na odolnosti konstrukce, neboť ta je vyrobena ze slitiny hliníku a hořčíku, takže je naopak odolná více než dost. Powerbanka EMIE nabízí relativně slušný poměr hmotnosti a kapacity. Její hmotnost činí dobrých 300 gramů, takže je za všech okolností skvěle přenositelná. Samotná kapacita integrované baterie má 8000 mAh, což je hodnota stále velice solidní a vy si díky ní dokážete svůj smartphone nabít naplno dokonce až pětkrát, stejně tak například GPS navigaci nebo tablet, jemuž můžete energii dopřát až dvakrát.
Goal Zero Switch 10 Multi Tool Kit
Porovnat ceny >>
Goal Zero v sobě kombinuje velice zajímavý a kompaktní set, neboť není jen solární nabíječkou, ale zároveň také svítilnou a cestovním větráčkem. Goal Zero má velmi intenzivní svítilnu, takže v noci mám plnohodnotně vypomůže. A nic vás při horkém letním dni nepotěší více, nežli malý vestavěný větráček stále při ruce. V této výbavě je zkrátka Goal Zero bezkonkurenční. Je také velice lehký, nabízí kompaktní rozměry a tím je naprosto snadno přenositelný a stoprocentně mobilní. Co se týče praktičnosti, tak tam Goal Zero vede bez debat na plné čáře, ovšem co ho by ho mohlo trošku shazovat, je poněkud nižší kapacita 3000 mAh, která za svými konkurenty relativně zaostává. Ovšem i nehledě na to plní svůj účel samozřejmě naprosto skvěle a váš mobilní telefon potažmo tablet vám několikrát dobije.
OEM PWB9000
Powerbanka OEM PWB9000 je přímo dělaná do extrémních podmínek, takže se vyplatí zejména na cestách, kde by hrozilo její reálné rozbití a kde by jiné powerbanky selhaly. OEM PWB9000 je totiž opatřená certifikací IP67, což znamená, že je prachuodolná a hlavně voděodolná. Zvládne až do hloubky jednoho metru vydržet pod vodou bez následků až třicet minut. Takže pokud-li touto certifikací disponuje i váš telefon a celý tento set by vám náhodou omylem spadl někam do vody, nestane se vůbec nic. Obdobně je řešena i její robustní konstrukce, která je nárazuvzdorná, takže ji ani nepoškodí jen tak nějaký pád. OEM PWB9000 je prostě dokonale chráněná proti vodě, otřesům a nečistotě. Samozřejmostí je také svítilna, kterou budete moci využívat noci. Kapacita integrované baterie činí 9000 mAh, což je ve sféře powerbank jedna z nejvyšších hodnot, takže si můžete být jisti, že na cestách svému telefonu dobijete s OEM PWB9000 energii až šestkrát.
Minigorilla 201153
Minigorilla je profi powerbanka s kompaktními rozměry, takže je skvěle přenositelná za jakýchkoliv okolností. Na rozdíl od svým konkurentů disponuje také malým podsvíceným LCD displejem, na kterém uvidíte všechny důležité údaje ohledně dobíjení. I tato powerbanka disponuje vysokou kapacitou integrované baterie a to konkrétně 9000 mAh, stejně jako jeho kolegové, takže si svůj smartphone bez starostí dobijete až šestkrát. Konstrukce se drží standardu, takže se nemusíte bát, že kdyby vám powerbanka spadla, tak se rozbije – nerozbije, neboť má pogumované rohy, takže pár pádů a otřesů by zajisté vydržet měla. A i u Minigorilla jsme pochopitelně chránění před zkratem, vybíjením a přebitím.
APC Mobile M10BK-EC
APC Mobile je po stránce designu stylově řešená powerbanka, která okouzlí nejen na pohled, ale také při přenosu. APC má velmi kompaktní rozměry a více než příjemnou hmotnost, která činí 340 gramů, takže je za každé situace stoprocentně mobilní. A APC Mobile M10BK-Ec nepochybně vyniká i v ostatních aspektech. V tomto případě má totiž integrovaná baterie velice vysokou kapacitu, která činí 10000 mAh, což vám dokáže zajistit až neuvěřitelných sedm dobití vašeho smartphonu, nebo tři dobití tabletu. Pochopitelně vždy záleží na konkrétním typu, ale orientačně ta čísla sedí. V případě APC, což je mimochodem známý a osvědčený výrobce, může směle ostatním powerbankám z TOPky konkurovat i cena, která je i přes nadstandardní kapacitu baterie více než přívětivá.
Xiaomi NDY-02-AD Silver
Pokud se řekne Xiaomi, tak většině lidí, kteří se alespoň marginálně vyznají na mobilním trhu, se vybaví čínský výrobce, který prodává našlapané mobilní telefony za solidní ceny a konkuruje tak velkým a osvědčeným značkám. O stejného výrobce se jedná i v tomto případě a i v tomto případě vězte, že se Xiaomi nenechá jen tak zahanbit. Za vše mluví už jen kapacita integrované baterie, která činí 10400 mAh, což je suverénně nejvyšší kapacita z naší TOPky. Na obsluhu je Xiaomi taktéž velice jednoduchá, neboť vše se ovládá jediným tlačítkem a úroveň nabití nám indikují čtyři různě barevné LED diody. A Xiaomi se rozhodlo bezkonkurenčně zaútočit i s cenovkou, ostatně jako je u něj zvykem, takže si tuto powerbanku můžete u nás zakoupit již pod tisíc korun. Xiaomi zkrátka zase nezklamalo a naservírovalo nám to nejlepší.
Sony CP-V10B
A samozřejmě taktéž Sony patří k nejznámějším značkám na trhu a není tedy žádným překvapením, že prodává také powerbanky. A rozhodně se nedá ničím a nikým zahanbit, protože je taktéž cenově velice výhodná a kapacita její integrované baterie činí hezkých 10000 mAh, takže o energii rozhodně nebudete mít nouzi a například víkend bez elektrické zásuvky se svým smartphonem bez problému přežijete. I zde máme přítomny barevně sladěné LED indikátory, které nám budou oznamovat úroveň kapacity baterie, takže budeme vždy vědět, kolik energie nám v externím zdroji ještě zbývá. A určitě se nemusíme obávat žádného zkratu, neboť powerbanka od Sony je chráněna proti vybíjení, přebíjení, i protiproudu.
MiPow MP-SP4000L-PU
Následující powerbanka má bohužel o něco nižší kapacitu baterie, než jiné modely, ovšem ani tak za nimi nikterak nezahálí. Kapacita baterie je velká 4000 mAh, takže například smartphone si dobijete zhruba třikrát a tablet naplno jednou. Díky identifikačním LED diodám a jejich proměnlivým barvám budeme stále vědět, jak na tom naše powerbanka je s kapacitou. I zde se setkáme s opravdu nízkou váhou, která činí pouhých 123 gramů, což z ní dělá jeden z nejlehčích externích zdrojů, takže je opravdu snadno přenesitelná. Pokud byste na tom byli například špatně s časem, tak vězte, že MiPow powerbanka vám dokáže nabít až dvě zařízení současně. V neposlední řadě vás také zaujme svým stylovým vytříbeným designem, neboť i nabíjení může vypadat stylově.
Xtorm AM115
A jako poslední si představíme powerbanku Xtorm s kódovým označením AM115. Ani tato banka bohužel nedokáže v integrované kapacitě baterie konkurovat jiným modelům z naší TOPky, neboť má „pouhých“ 2000 mAh, takže si telefon s ní dobijete podstatně méněkrát, ovšem v jiných aspektech už nezahálí. Jejím největším plusem je extrémně nízká hmotnost, která činí pouhých 78 gramů a to znamená, že v tomto ohledu nemá konkurence, neboť se jedná o nejlehčí powerbanku, jakou si vůbec můžete pořídit. Samozřejmostí je také solární panel, takže není nic jednoduššího, než si zdroj připnout třeba na batůžek a již se o nic víc nemusíte starat. Takže i přes nižší kapacitu budete mít takřka stálý přísun energie. A v neposlední řadě Xtorm powerbanka zaujme také svoji nízkou cenou, takže si ji může pořídit opravdu každý.