Už od vzniku prvního telefonu se pravděpodobně lidem stávalo, že jim přístroj občas spadl někam na zem. Nejdříve podobné problémy vyřešila pevnější konstrukce, ale s nástupem smartphonů a jejich dotykového displeje se stala situace trochu složitější. Všechny lepší telefony mají proto obvykle obrazovku chráněnou nějakým druhem krycího skla už z výroby. Jak ale mnoho uživatelů ví z vlastní zkušenosti, v některých situacích to prostě nestačí. Pak se vyplatí mít na displeji ještě dodatečnou ochranu, jako je například Rhino Shield od Evolutive Labs.
Chránit si displej je poměrně důležité, protože v případě vlajkové lodi vás jeho oprava může dnes vyjít i na několik tisíc korun. Při používání dnešních smartphonů se navíc odkrytí displeje nevyhnete, ani když ho nosíte v obalu; skoro celé ovládání telefonu se totiž děje přes něj. Pak stačí chvilka nepozornosti, pád displejem dolů na tvrdou plochu nebo hranu schodů, a váš mobil musí na drahou a obvykle i časově náročnou opravu.Lze to vyřešit samozřejmě i tak, že si pořídíte i smartphone odolný proti nárazu, jako je nový LG V10 nebo výrobky firmy Caterpillar. Ale obecně platí, že podobné modely nejsou tak výkonné jako klasické vlajkové lodě a ani v jejich případě neškodí mít jištění navíc.
Rhino Shield původně prošel kampaní na Kickstarteru, kterou úspěšně zakončil už v březnu 2013. Jeho základní vlastnosti se nicméně od té doby moc nezměnily, jen je dostupný pro širší množství telefonů i některé tablety.
Na první pohled vůbec nevypadá, že by Rhino Shield byl tak odolný. Jako všechny podobné protektory je to jen tenká páska o celkové tloušťce 0,029 cm. Jednoduše se nalepí na displej a ani o něm vlastně nevíte, protože průhlednost Rhino Shield je větší než 95 procent. Nemá tedy prakticky žádný vliv jak na kvalitu obrazu, tak nedělá problémy při dotykovém ovládání.
Tato prakticky neviditelná páska na vašem displeji nicméně má pětkrát větší odolnost proti přímému nárazu než Corning Gorilla Glass 3, nejčastěji používané krycí sklo v roce 2015. Zároveň poskytuje obrazovce vysokou ochranu i proti poškrábání, ať už od různých menších předmětů, nebo od drápů kočky. A jako bonus má na sobě navíc oleofobní vrstvu. Ta chrání váš smartphone jak před otisky prstů, tak před různými mastnými tekutinami.
Dnes samozřejmě existuje celá řada telefonů, které mají sice displej pouze vpředu, ale sklo z obou stran. Je to kvůli tomu, že obzvláště u vlajkových lodí se kombinace skla a kovu stala velice oblíbenou. Následkem toho ale samozřejmě nestačí chránit přední stranu smartphonu, protože ta zadní se může rozbít úplně stejným stylem. Rhino Shield se nicméně dělá speciálně pro každý konkrétní model telefonu. Pokud má tudíž váš mobil takovou konstrukci, že je třeba chránit ho z obou stran, poskytuje výrobce možnost zakoupit si variantu krytu nejen na displej, ale i na záda. Je pak pouze na vás, co si vyberete. Počítejte pouze s tím, že oboustranná verze je samozřejmě dražší.
Rhino Shield je jen jedno z mnoha podobných řešení, našlo by se jich více. Pokud ale stojíte o to, aby vám váš smartphone nějakou chvíli vydržel, tak budete nějaké potřebovat a toto patří mezi ty lepší, obzvláště pokud máte přístroj, který je možné zkombinovat i s Crash Guardem. Nevýhodou Rhino Shield je, že je nutné vyrábět ho pro každý typ telefonu zvlášť a žádná univerzální varianta neexistuje. Podporované jsou vesměs výrobky od Apple a známějších výrobců pro operační systém Android. Celý jejich seznam najdete na stránkách výrobce, kde si lze Rhino Shield i objednat. Cena záleží na konkrétním mobilu, a také jestli má daný smartphone i Crash Guard. Vesměs se ale pohybuje v rozmezí 14,99–49,99 dolaru.