Dotekové mobily s Androidem pomáhají lidem v mnoha různých oblastech. Jednou z nich může být i škola, respektive naše studia na základní, střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Jak jistě sami moc dobře tušíte, TimeTable++ se řadí právě mezi tyto aplikace. Konkrétně vám přitom pomůže s evidencí vyučování i vašich studijních povinností.
Jakmile máte vybudovaný základní rozvrh hodin, můžete využívat dalších skvělých možností aplikace. Tak například kdykoliv lze spustit upozornění na vyučovací hodiny, přesouvat předměty v rámci daného týdne/měsíce/roku, ale také si poznamenávat, které hodiny odpadly, případně kdy dojde k jejich nahrazení.
Rozvrh hodin pod drobnohledem
Samostatnou skupinou informací jsou poznámky o úkolech, testech a poznámkách. Klepnutím na určitý předmět v rozvrhu (například na matematiku) otevřete kontextové menu, z nějž můžete přímo zadat, jaký úkol jste na tento předmět dostali, kdy budete psát testy, nebo dokonce určité poznámky o učivu atd. Všechny tyto možnosti můžete detailně rozepsat, takže vám nikdy nic neuteče a vždy budete v obraze.
Dále oceňuji možnost různého zobrazení rozvrhu. Kromě celkového týdenního přehledu, který je jen tak mimochodem docela pěkně barevný, můžete vyvolat zobrazení denní. V něm se dá lépe zorientovat a účelněji všechno editovat. Mezi jednotlivými listy rozvrhů – ať už se jedná o denní nebo týdenní přehledy, pak můžete rychle přecházet potáhnutím. Díky tomu můžete rychle dostat informace o událostech, které se odehrají až za pár dní, nebo týdnů (skvělé v případě velkých testů a písemných prací).
Nenechte si informace jen pro sebe
Nesmírně užitečnou funkcí v TimeTable++ je také funkce sdílení. Jakmile budete mít vytvořený celý rozvrh, nebo jeho část (nebo si zanesete například úkoly a termíny testů na příští týden), v postranní liště kliknete na možnost „Nástroje“ a pokračujete kliknutím na políčko „Exportovat“. Aplikace se vás zeptá, zda rozvrh budete chtít uložit, nebo odeslat na jiné zařízení. Pokud si vyberete možnost „Odeslat“, dostanete široké možnosti nástrojů, přes které to můžete udělat. V nabídce je klasický Outlook, Bluetooth, Google Disk, E-mail, Gmail, ICQ a pokročilé nástroje, které ke sdílení nabízí váš telefon.
Tímto způsobem můžete rozvrh sdílet se svými spolužáky, studijními partnery, rodiči a dalšími lidmi, kteří o vašich studijních osnovách chtějí mít přehled. To znamená, že rozvrh ve vaší třídě může vést jen jeden jediný žák a všem ostatním pak tento rozvrh rozposílat, například mailem.
Jakmile rozvrh hodin obdržíte v mailu, jednoduše na něj kliknete a zvolíte možnost „Importovat“ (aplikaci TimeTable++ samozřejmě musíte mít ve svém mobilu nainstalovanou). Rozvrh hodin se okamžitě stáhne a následně v aplikaci zobrazí a uloží. Současně můžete mít uloženo hned několik rozvrhů, takže se nemusíte bát, že byste si svůj rozvrh nechtěně smazali. Díky několika rozvrhům najednou přitom můžete sledovat rozvrh hodin několika studijních skupin, nebo si vedle rozvrhu hodin ve škole můžete vést rozvrh tréninků, kroužků a dalších mimoškolních aktivit.
Rozvrhy hodin pěkně na očích
Vedle různého řazení rozvrhů hodin, přehledů termínů testů a odevzdávání domácích úkolů přímo uvnitř aplikace, nabízí TimeTable++ také možnost vložit si na pozadí smartphonu některý z mnoha widgetů. Díky nim můžete mít rozvrh hodin, pořadí odevzdávání úkolů nebo například psaní písemných testů pořád na očích. Zapomnětlivější jedinci se tak už nikdy nedostanou do situace, kdy by se o psaném testu (nebo jakékoliv jiné důležité události) dozvěděli jen několik minut předem.
TimeTable++ je velmi komplexní rozvrh hodin
TimeTable++ rozhodně patří mezi nejlepší rozvrhy hodin pro Android. Aplikace je přehledná, nenáročná a skvěle se ovládá. Přitom nabízí prakticky všechny potřebné funkce, které by studenti mohli potřebovat. Takže jestliže budete alespoň trochu chtít a nenecháte vše jen na náhodě, v úvodu avizované zlepšení známek není tak nereálné, jak by se mohlo na první pohled jevit.
TimeTable++ je nejlepší aplikace pro správu rozvrhu hodin, termínů odevzdání úkolů a psaní testů. Pro studenty základních, středních i vysokých škol se jedná o naprostou povinnost.