Jihokorejský gigant Samsung je na trhu s mobilními telefony bez diskuze jeden z největších lídrů současnosti. Nabízí svým zákazníkům mobilní telefony napříč všemi cenovými kategoriemi, s jasnou pravidelností představuje evoluční vlajkové lodě a přichází s nejrůznějšími technologiemi daleko dříve před konkurencí. Se stejnou vervou Samsung vstoupil i na pole tabletů, kde taktéž nemá v plánu se nechat ničím zahanbit. Otázkou zůstává, zdali se Samsung někdy nesoustředí na příliš aspektů najednou, namísto toho, aby jeden vyladil k dokonalosti. V dnešní recenzi se zaměříme na jeden z největších tabletů vůbec, a to sice na Samsung Galaxy Note 12.2, který se pyšní označením Pro, což nám dává tušit, že Galaxy Note Pro bude určen spíše pro profesní využití.
Porovnat ceny >>
Samsung Galaxy Note Pro 12.2
Design - 85%
Výkon a hardware - 90%
Softwarová výbava - 95%
Cenová dostupnost - 85%
89%
Samsung Galaxy Note Pro 12.2
Samsung Galaxy Note Pro 12.2 - skvělý pracovní pomocník s obrovským 12,2" displejem, stylusem S-pen a nadupanou hardwarovou výbavou
OBSAH BALENÍ, VZHLED A ZPRACOVÁNÍ TABLETU
Začneme nejdříve obsahem balení. To není nikterak překvapující a v podstatě v něm najdeme vše, co bychom čekali. Krabice je tradičně, jak je již u Samsungu dobrým zvykem, laděná do dřevěné imitace. V balení nalezne kromě samotného tabletu nabíječku, USB kabel ve verzi 3.0, síťový adaptér a několik uživatelských příruček. Pak zde samozřejmě nesmí chybět ani dotykový stylus S-pen a to včetně náhradních hrotů a potřebného nářadí k jejich výměně. Ani tentokrát v balení nenalezneme přibalená sluchátka, což je poněkud škoda, takže se opět budeme muset spolehnout na svá vlastní a stejně tak absentuje jakékoliv pouzdro, takže i to budeme muset dokoupit.
Porovnat ceny >>
Při vybalení nás jako první pochopitelně ohromí obrovské rozměry tabletu. A není se čemu divit, když samotný displej má monstrózní úhlopříčku 12,2 palců. Celkové rozměry se nám tak vyšplhaly na 296 x 204 x 8 mm a váha se zastavila na úctyhodných 750 g. Je tedy zřejmé, že se jedná o pořádný kus hardwaru, jehož váha se vám bezpochyby promítne v čemkoliv, kde jej budete přenášet a i při samotném držení vám jeho váha může činit problémy. Ovšem to je něco, s čím je nutné počítat a lze předpokládat, že právě jeho nezvyklé rozměry a obří displej budou něco, co bude hrát při koupi hlavní roli. Lze však zcela jistě tvrdit, že pokud se vám jiné desetipalcové tablety zdály velké, tak ve srovnání s tímto kouskem tomu tak rozhodně nebude.
Samotné designové zpracování nás opět ničím neoslní, neboť je velmi podobné tomu, což již od Samsungu věrně známe. A tím máme na mysli kupříkladu telefon Galaxy Note 3, případně tablet Note 10. Přední straně dominuje gigantický displej a poměrně široké rámečky kolem, což není v tomto případě na škodu, neboť se díky nim tablet pohodlněji drží v rukou. Nad displejem najdeme klasicky logo výrobce a vedle něj senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu a také přední kameru pro videohovory o rozlišení 2 MPx, což sice není moc, na druhou stranu ke svým primárním účelům poslouží dostatečně. Ve spodní části pod displejem se vyskytují tři notoricky známá tlačítka, která můžeme znát také i téměř ze všech mobilních telefonů od Samsungu. Prostřední z nich je jako vždy hardwarové a okolní dvě, tedy šipka zpět a nabídka pro vyvolání multitastingu, jsou senzorová.
Boky přístroje lemuje stříbrný rámeček, který imituje kov, ale je opět z plastu, stejně jako všechny použité materiály. Na bocích nalezneme dva reproduktory. Jejich umístění a umístění samotných tlačítek pod displejem nám dávají tušit, že tablet je určen primárně pro užívání na šířku. Oba dva reproduktory po stranách jsou umístěny dostatečně vysoko na to, aby se nám nestávalo, že bychom si je při držení zakryli dlaněmi. Ovšem stát se nám to může, pokud budeme s tabletem pracovat na výšku, tedy je potřeba si na to dávat pozor. Reproduktory hrají dostatečně hlasitě a relativně kvalitně, takže se zvukem by žádné problémy nastat neměly. Na levé straně se kromě toho nachází ještě 3,5 mm zdířka pro sluchátka, na pravé toho nalezneme podstatně více. Především úložný prostor pro zastrčení dotykového pera S-pen, pod ním zdířku pro USB 3.0 a nakonec i slot pro paměťovou kartou.
Horní část je vybavena zamykacím tlačítkem, tlačítkem pro regulaci hlasu a také infračerveným portem, díky kterému budeme moci ovládat elektroniku v domácnosti. Na zadní straně nalezneme 8 MPx fotoaparát a to včetně přisvětlovací diody, což je u tabletů poněkud nevídané. Na jednu stranu můžeme diskutovat o užitečné novince, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že zrovna focení s tabletem stále nevypadá zrovna nejpřirozeněji a u obřího Galaxy Note Pro 12.2 to platí dvojnásob. Ovšem čistě objektivně a v rámci funkčnosti je to pochopitelně krok dopředu. K samotnému fotoaparátu se ještě vrátíme v pozdější části recenze. Materiál zadní strany je, jak jsme výše psali, plastový a tradičně imituje prošívanou kůži. Materiál je to příjemný na dotek, z rukou nebude padat a zachytává se na něm jen minimům otisků a mastnoty, což se rozhodně nedalo říci o lesklých plastech, které Samsung používal dříve.
Zastavme se ještě na chvíli u nezvyklé velikosti tabletu. Jak jsme již psali v předchozích řádcích, tak tablet budeme svými zákazníky kupován především díky velikosti. Nabízí se však otázka, kdo je cílová skupina tabletu Galaxy Note Pro? Aniž bychom chtěli jakkoliv kategorizovat, tak jsme nabyli dojmu, že na klasické domácí používání se zkrátka nehodí. Samozřejmě lze předpokládat, že velká spousta lidí si jej zakoupí na běžné rutinní používání – a také se není čemu divit; obří displej je perfektní ke sledování videí, či surfování na internetu – ovšem vzhledem velkým rozměrům budou mít velké problémy s ergonomií a přizpůsobením se. Galaxy Note a jeho napovídající označení Pro je určen primárně jako pracovní tablet do práce, kanceláře, na porady etc., kde bude ležet na stole a bude na něm možno pohodlně pracovat i s perem S-pen.
Porovnat ceny >>
DISPLEJ, HARDWARE A KONEKTIVITA
12,2 palců velký displej nabízí rozlišení WQXGA, tedy 2560 x 1600 px, což tvoří jemnost 247 ppi. To se v dnešní době již nemusí zdát jako vysoká hodnota, zejména na tak velkém displeji. A bohužel opravdu není. Při detailnějším průzkumu displeje lze pouhým okem zpozorovat jednotlivé pixely. Z běžné pozorovací vzdálenosti se tak pochopitelně neděje a obraz vidíme čistě a nerušivě. Samsung ani pro tentokrát nevsadil do svého tabletu superAMOLED displej, jako je tomu kupříkladu u Samsungu Galaxy S5, nýbrž tam ponechal klasický TFT LCD panel, takže nelze očekávat ani živější syté barvy, jak je u Samsungu zvykem. Díky tomu má displej i zhoršenou čitelnost na slunci a často budeme muset manuálně přidat jas, pokud si budeme chtít něco přečíst. Co se týče samotného jasu, tak jeho automatická regulace se občas může potýkat s odchylkami a neadekvátním nastavením v dané situaci, ale po většinu času funguje víceméně spolehlivě a nelze si na něj vyloženě stěžovat. Vyloženě stěžovat si ovšem nelze ani na samotný displej, protože ten si svoji funkci plní jak má, jen bohužel ničím výraznějším nevyčnívá.
Výbava takto velkého pracovního tabletu by měla být to nejlepší, co nám lze v současnosti poskytnout. A papírově tomu tak bez výhrad skutečně je. Nejdříve je ovšem potřeba připomenout, že Galaxy Note Pro se u nás prodává ve dvou variantách, které se od sebe odlišují, co se výbavy týče. Dražší verze disponuje interní pamětí 64 GB, technologií LTE, slotem na SIM kartu a procesorem Snapdragon 800. To jsou aspekty, ve kterých se verze liší a my se zaměříme v recenzi na výkon verze levnější. Ta na rozdíl od té dražší disponuje osmijádrovým procesorem Exynos 5 Octa 5420, přičemž čtyři jádra Cortex A15 běží na frekvenci 1,9 GHz a zbylá úspornější čtyři jádra Cortex A7 pak na frekvenci 1,3 GHz. Grafický čip je zde Mali-T628 MP6, hodnota operační paměti 3 GB a interní paměť pro ukládání multimediálních souborů 32 GB, kterou lze kdykoliv navýšit paměťovou kartou až do výše 64 GB. V rámci papírových specifikací tak Galaxy Note Pro vypadá více než dobře, ovšem realita je trošku jiná, ale k tomu se dostaneme v pozdější fázi recenze.
Co se týče konektivity, tak zde je výrazný rozdíl mezi jednotlivými verzemi, které si lze u nás na trhu pořídit. Verze dražší má totiž navíc technologii LTE a také slot pro SIM kartu, přičemž díky ní lze mít jak mobilní internet, tak si skrze tablet můžete vyřizovat nejen SMS zprávy, ale dokonce i hovory. K uchu tablet pochopitelně přikládat nebudete, vše se vyřizuje skrze reproduktor. Lze tak vlastně říci, že dražší verzi lze i využít jako „telefon“. V praxi bude využití asi velmi kostrbaté, nicméně nějaké specifické využití by si uživatelé jistě našli. Avšak vraťme se k levnější verzi. Ta má tradiční Wifi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 a infraport pro ovládání elektroniky v domácnosti. Zcela nepochopitelně zde chybí NFC čip. Ač bychom tablet pro bezkontaktní placení s nejvyšší pravděpodobnosti nevyužívali, k výměně jednotlivých souborů se hodit mohl, proto se zdá tato absence nelogická. Na co však už Samsung nezapomněl je podpora GPS a GLONASS, takže lze tablet využívat i jako plnohodnotnou navigaci.
UŽIVATELSKÉ PROSTŘEDÍ TOUCHWIZ A MAGAZINE XU
Samsung Galaxy Note Pro 12.2 běží na operačním systému Android ve verzi 4.4 KitKat, ovšem jeho prostředí je kompletně přestavěno nadstavbou TouchWiz, která je v tomto případě ještě obohacena vylepšením pod názvem Magazine UX. Nové prostředí přichází s neomaleným vzhledem, ikonky mají jednodušší vzhled a samotné aplikace jsou laděny stejně jako grafika systému, což je esteticky příjemná změna. Největší problém však nastává v plynulosti celého systému. A není to snad tím, že by Samsung nestíhal po hardwarové stránce. Naopak. Co se týče přehrávání Full HD videí, hraní graficky nejnáročnějších her, či komplexního multitastingu, tam je vše naprosto v pořádku a bez sebemenších problému. Problém je totiž v optimalizaci systému, takže se s problémy setkáme především u těch nejzákladnějších úkonů, jako je přecházení mezi plochami, kde nezřídka kdy dojde k nepěknému zasekávání.
Problém také vidíme v tom, že Samsung vzal již existující systém, který můžeme znát kupříkladu z podstatně menšího Galaxy Note 3, dal jej do takto obřího tabletu a dál jej velikosti displeje nijak nepřizpůsoboval, což je velká škoda. Samotné ikonky jsou tak až zbytečně velké a na samotných obrazovkách zcela nevyužijeme obrovské místo, které se nabízí. V mnoha aspektech se tak zbytečně plýtvá místem. Optimalizace se tedy nevyvedla prakticky v žádném směru, ostatně nějaké snahy o optimalizaci ani nelze vypozorovat. Krom toho jsme se nezřídka kdy setkali s pádem nejrůznějších aplikací, což na pozitivním dojmu také nepřidá.
Pojďme se však zaměřit blíže na vylepšení Magazine UX. Mimo hlavních ploch s widgety a zástupci si lze přidat totiž ještě několik dalších, kam umístíme speciální aplikace ve formě dlaždic, které poněkud připomínají ty ze systémů Metro UI od Microsoftu. Dlaždice i jejich možnosti se nám relativně líbily, ovšem kdo by měl opačný názor, měl by smůlu, neboť vylepšení Magazine UX nelze systémově vypnout, takže budete muset mít vždy minimálně alespoň jednu plochu aktivní. Na jednu plochu můžeme umístit až šest dlaždic, ale není to pravidlo. Jednotlivé dlaždice si totiž smíte různě zvětšovat, zmenšovat a poskládat si je na plochu tak, jak to bude plně vyhovovat vám. K dispozici máme na výběr přes 30 aplikací, které si lze takto uzpůsobit. Z grafického hlediska se jedná o vítanou změnu, na druhou stranu se nám nelíbí, že nás do tohoto užívání Samsung v podstatě tlačí. Přesto jsme si však na Magazine UX navykli relativně rychle a používali jej častěji nežli standardní plochy se standardními widgety.
Značné vylepšení nás také čeká v notifikační liště. Ta už dávno neslouží pouze k zobrazování notifikací, ale prakticky se jedná o rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím tabletu. Nová vylepšená lišta je uživatelsky více atraktivní a prakticky přívětivější. Mimo samotných notifikací v liště nalezneme několik prvků pro rychlé ovládání hudby nebo ovladač televize, a také samozřejmě několik jezdců pro manuální nastavení jasu nebo zvuku. Dokonce jsou nám systémem i doporučované určité aplikace a to na základě toho, co s tabletem právě děláme (třeba pokud máme právě připojená sluchátka). Pochopitelně je zde umístěn i přesun k rychlým přepínačům, kde můžeme pomocí jednoho stisknutí zapínat a vypínat vybrané funkce jako je Wifi, GPS, mobilní data a jiné, celkově je k dispozici 16 rychlých voleb.
Vítanou novinkou je také podpora víceuživatelského rozhraní, kterou oceníte především pokud sdílíte tablet kupříkladu se členy rodiny, nebo partnerem. Na uzamykací obrazovce se nám tak v pravém horním rohu zobrazují portréty jednotlivých uživatelů, kteří mají na tabletu účet a skrze které se do účtů dostaneme. Hlavní majitel tabletu, potažmo správce, pak má nad uživatelskými účty značnou kontrolu. Ostatním uživatelům může jako jediný účty vytvářet i je mazat, případně povolovat či zakazovat jim tok mobilních dat. Omezení má pouze v tom, že nevidí, jaké konkrétní aplikace byly jinými uživateli na tablet nainstalovány, ale v případě, že někomu smaže účet, smažou se společně s ním i ony aplikace a veškerý obsah spojený s daným účtem. V rámci soukromí si lze účty opatřit hesly a to ať už znakem, psaným heslem nebo PIN kódem. Víceuživatelskou podporu tedy chválíme, neboť se vyvedla a má praktického využití.
Další zajímavou novinkou je podpora nejrozličnějších systémových gest. Asi nejzajímavější nám přišla možnost posouvání obrazovky pouze pomocí očí. Rozhodně to zní zajímavě, ale v praxi je to použitelné jen minimálně. Jeden z důvodů je, že tato funkce je prozatím přístupná pouze v internetovém prohlížeči. Tablet si zaregistruje polohu vašich očí a když s nimi pak sjedete ke spodní straně prohlížeče, tak ten začne stránku rolovat dolů. Funguje to samozřejmě i pokud hledíme nahoru, ale není to vždy spolehlivé. Oči využijeme ve vícero případech. Pokud se například díváme na displej, tak ten nikdy samovolně nepohasne, stejně tak se třeba zastaví přehrávané video, pokud od tabletu odejdeme. Tyto funkce už fungují o něco lépe, ale přesto by zasloužily doladit, protože třeba u osob s brýlemi jsou tyto funkce velmi nespolehlivé. Z důvodu absence notifikační diody si lze i nastavit, aby vám tablet při vzetí do ruky zavibroval a pak zde je také několik pohybových gest, kdy lze dlaněmi kupříkladu vyrobit screenshot, případně regulovat hlasitost tabletu.
Zajímavá funkce je taktéž režim Multidisplej, který můžeme znát již z některých starších zařízení od Samsungu, nicméně vzhledem k velikosti displeje právě zde tento režim nabírá praktičtějšího využití, než tomu je u telefonů s menším displejem. Tato funkce spočívá v tom, že si na displeji můžeme současně pustit až čtyři aplikace naráz a pohodlně mezi nimi integrovat. To znamená, že můžete například vzít obrázek z internetového prohlížeče, který bude otevřen nalevo a pohodlně jej přesunout do aplikace na Facebook, aniž byste museli cokoliv složitě kopírovat či ukládat. Stejně tak můžete mezi jednotlivými aplikace přenášet i text. Režim Multidispleje spustíte přetažením prstu z pravého okraje tabletu směrem do středu displeje. Aplikace můžete mít pochopitelně otevřené třeba i jen dvě, popřípadě tři, jejich velikost si lze libovolně měnit, lze je dočasně otevírat na celou obrazovku, nebo si uložit určitou kombinaci navolených aplikací a tu pak aktivovat, přičemž se vám všechny uložené aplikace zaráz pustí. Opět elegantně vyřešeno, tento režim můžeme zhodnotit jako přínosný.
DOTYKOVÉ PERO S-PEN
Hlavním poznávacím znakem celé řady Note je nepochybně dotykové pero S-pen, které je přítomno u všech modelů. U Galaxy Note Pro 12.2 je stylus rozměrově o něco větší než u předchozích modelů, což je vzhledem k velikosti displeje vítaný krok. Logicky je pak rozměrově nekompatibilní s jinými Note modely. Totožné zůstalo i akční tlačítko na stylusu, které slouží provedení několika akcí. Kupříkladu jedním stisknutím a podržením na displeji vytvoříme screenshot, se kterým můžeme okamžitě pracovat a nadále jej upravovat, nebo dvojitým stiskem vytvoříme Akční poznámku. Je nutné podotknout, že stylus nemusíte používat jen ke speciálním úkonům, ke kterým je určen, ale lze jej samozřejmě využívat i jako náhradu za prst, takže můžeme normálně procházet nabídky, menu, domovské plochy a jiné.
Samotné pero lze využít k mnoha úkonům. Při vysunutí ze slotu se automaticky aktivuje nabídka Bezdotykových příkazů, která se nám objeví ve formě půlkruhu s rychlými příkazy. Díky němu si můžete následně perem dělat takzvané výstřižky displeje. Tedy že inkriminovanou část displeje oříznete perem a ta se vám uloží do Alba výstřižků. Vystříhávat lze samozřejmě cokoliv, co se na displeji zrovna děje a následné výstřižky můžete poté opatřit tagem, abyste jej mohli přes integrovaní S-vyhledávač snadněji nalézt. V půlkruhu rychlých voleb pak můžeme zvolit použití miniaplikací. Těch je v základním nastavení devět. Perem si na displeji nakreslíme libovolně velký obdélník a do něj se nám pak na základě výběru vměstná jedna ze zvolených miniaplikací. V podstatě se jedná o plovoucí aplikace, které pak můžeme po displeji libovolně přemisťovat a měnit jejich velikost. Využít to tak můžeme kupříkladu v podobě kalkulačky, aniž bychom museli aplikaci, na které právě pracujeme, jakkoliv minimalizovat.
Třeba poznámky si můžete psát tak, jako byste psali tužkou na papír a tablet vám následně poznámky převede do běžného textu, což funguje poměrně spolehlivě a to i za předpokladu, že někdo neovládá zrovna krasopis. Poznámky však nemusí být pouze v psané formě, lze k nim přiradit prakticky jakýkoliv multimediální obsah, který si lze představit a to jak audiozáznamy, obrázky, videa, grafické statistiky, ilustrace a nebo právě výstřižky, které si pořídíme stylusem. Možností, jak efektivně využít S-pen je opravdu velká řádka a lze s jistotou tvrdit, že vám práci na tabletu výrazně ulehčí.
FOTOAPARÁT A ZÁZNAM VIDEA
Jak jsme již naznačili v úvodu recenze, focení s tabletem je obecně jev prapodivný. Obzvláště toto platí u Galaxy Note Pro 12.2, kdy bychom při běžném focení s takto obrovským tabletem vypadali přinejmenším kuriózně. Ovšem může nastat situace, kdy bychom něco opravdu rádi vyfotili a zrovna není po ruce mobil, případně je vybitý, takže tablet je jediným východiskem, což je pochopitelné. Výrobci si s fotoaparátem u tabletů většinou moc hlavu nelámou, protože se počítá, že jej budeme používat spíše ke skenování textů, než k focení. Případně jej do přístroje neintegrují vůbec, ale Samsung na to jde cestou opačnou a naopak svoje fotoaparáty u tabletu vylepšuje, což ve spojení právě se Samsungem Galaxy Note Pro 12.2 zní až paradoxně. Přesto si však pojďme v krátkosti fotoaparát a jeho výsledky přiblížit.
Samotná aplikace fotoaparátu je přesně tou, kterou známe z ostatních zařízení od Samsungu a dostane se nám tedy i identických možností, což může u tabletu znít až velkolepě. Nechybí nám tedy HDR, možnosti snímání rychlého pohybu, ani nejrůznější efekty jako je odstranění objektu ze snímku a jiné. Jak jsme již psali, hlavní fotoaparát má rozlišení 8 MPx a světe div se – fotí skvěle. Z tohoto tabletu opravdu vytřískáme fotografie kvalitní a plně použitelné. Výsledné snímky jsou ostré po celé ploše, barevné podání je věrné a kontrast je adekvátní. A pokud bychom snad chtěli fotit i v noci, máme k dispozici přisvětlovací LED diodu. Co se týče natáčení videí, tak ani zde Galaxy Note Pro nezklame. Jak zadní tak přední fotoaparát umí natáčet Full HD videa a výsledné záznamy na tabletu vypadají více než dobře. Pokud by se tedy někdo chtěl téměř s kilogramovým mackem pouštět do fotografování a natáčení videí, může si být jistý, že výsledky jej potěší.
BATERIE A VÝDRŽ
Samsung se chtěl vytáhnout a tak do tabletu Galaxy Note Pro napasoval baterii s velmi slušnou hodnotou a to 9500 mAh. Ovšem výsledná výdrž je v příměru s obrovským displejem a náročným hardwarem, takže se žádné překvapení nekoná, ba naopak, výdrž tabletu osciluje na hranici průměru konkurenčních zařízení. Pořád se však bavíme o maximální zátěži. Pokud budete tablet využívat k tomu, k čemu je primárně určen, tedy jako pracovní zařízení k psaní poznámek, vyřizování emailů, práci s poznámkami a podobně, není nemožné se dostat až na tři dny na jedno nabití. Ovšem nás zajímají především výsledky při plném výkonu a pokud jej zaměstnáme častým přehráváním videí, surfováním po internetu a hraním her, tak se dostaneme na výdrž 7-10 hodin, což je takový standard u tabletů. Lze tedy předpokládat, že verze s LTE a 3G modulem by se vybíjela ještě o něco rychleji. Avšak jedná se o tablet, nikoliv telefon, který používáme o mnoho častěji, takže je nutno s podobnou výdrží počítat.
ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ TABLETU SAMSUNG GALAXY NOTE PRO 12.2
Porovnat ceny >>
Celkový dojem ze Samsungu Galaxy Note Pro 12.2 je mírně rozporuplný. Pokud někdo touží po výkonném pracovním tabletu s obrovskou pracovní plochou, pak je pro něj tento tablet zcela jasnou volbou. Dobrým společníkem však může být i pro všechny ty, kteří chtějí tablet užívat primárně jako domácí zařízení na sledování videí, hraní her a surfování po internetu, otázkou však zůstává, nakolik by toto zařízení bylo pro jednotlivce pohodlné a to zejména v otázce ergonomie, neboť tablet je vskutku příliš velký a těžký na to, abyste jej kontinuálně drželi v dlaních. Zamrzí také nedotažená optimalizace nadstavby TouchWiz, naopak lze ale pochválit doplněk Magazine XU, práci s perem S-pen, případně na tablet velmi kvalitní fotoaparát. Není však pochyb o tom, že tento tablet je špičkou ve svém oboru a pokud si zvyknete na některé nedotaženosti (zejména zamrzí lagování systému při nejjednodušších pokynech), tak by neměl nikoho zklamat, naopak ve výkonu a v mnoha inovativních technologiích zajisté potěší. A největším lákadlem je bezpochyby obří displej, který nemá ve své sféře konkurence.
Graf ceny produktu Samsung Galaxy Note Pro SM-P9000ZKAXEZ poskytuje server Heureka.cz
Samsung Galaxy Note Pro 12.2
Design - 85%
Výkon a hardware - 90%
Softwarová výbava - 95%
Cenová dostupnost - 85%
89%
Samsung Galaxy Note Pro 12.2
Samsung Galaxy Note Pro 12.2 - skvělý pracovní pomocník s obrovským 12,2" displejem, stylusem S-pen a nadupanou hardwarovou výbavou
Zdroj: techradar