Zapojování zásuvek různých spotřebičů v domácnosti může být občas náročná logistická záležitost. Poměrně často to komplikují i výrobci jednotlivých zařízení, protože koncovky jejich zdrojových kabelů poměrně běžně tím či oním způsobem přečnívají do prostoru, takže se třeba v běžné prodlužce vedle nich nic nevejde. Teď máte možnost tuto potíž vyřešit pomocí multifunkčního zásuvkového systému PowerCube od stejnojmenné společnosti, který byl vytvořen právě na eliminaci podobných problémů.
PowerCube řeší veškeré problémy s přesahujícími koncovkami jednoduše tím, že je udělaný ve tvaru kostky. Tím nejen, že umožňuje atypickým koncovkám přesahovat, jak potřebují, aniž by tím bránily využívání ostatních zdířek, ale také je díky tomu design celého systému modulární. Můžete tedy zapojovat jednotlivé kostky do sebe jako stavebnici, jak zrovna potřebujete. Aby PowerCube držel, kam ho postavíte, tak využívá speciální stojánek, na jehož spodní části je silná oboustranná lepicí páska. Tak se dají kostky skládat na sebe i do výšky, a nemusí být nutně o něco opřené. A kromě toho je vám to umožňuje přidělat prakticky kamkoliv, včetně spodní strany psacího stolu – i když samozřejmě existují některé povrchy, k nimž se přidělávat lepicí pásku nehodí. Maximální doporučená zátěž zásuvky při jejím zapojení přímo ve zdi je navíc pouze 350 g.Protože je zásuvkový systém PowerCube opravdu multifunkční, tak si můžete vybrat z mnoha různých variant těchto kostek. V současnosti se jich prodává celkem sedm, společnou mají pouze velikost; základní strana samotné kostky je 7,7 cm, podle varianty ale velikost na jedné straně narůstá o kabel nebo zástrčku. Všechny typy také mají v sobě zabudovanou dětskou pojistku, a mají vstupní napětí 110–240 V a 16 A. Váha se podle typu pohybuje zhruba od čtvrt do půl kila.
Typy kostky vznikají ve většině případů také kombinací možností, podobně jako můžete kombinovat kostky mezi sebou. Můžete mít tedy klasickou kostku s pěti zásuvkami, nebo si lze vybrat variantu, u níž jednu stranu kostky místo zásuvky okupuje dvojice konektorů USB. Ty lze využít na dobíjení elektroniky, jako jsou třeba telefony, tablety, některé reproduktory a různé elektronické hračky. USB fungují podobným stylem jako ty, které máte na počítači, ale pouze jednotlivá zařízení dobíjejí. Jsou v tomto směru ovšem rychlejší než klasická PC, jejich oficiální výkon je 2100 mAh.
Druhá variace kostek je s kabelem nebo bez něj. Koncovka může jít totiž rovnou z jedné strany kostky, takže ji připojíte přímo do zásuvky, Anebo klasicky připojíte do zásuvky kabel, a teprve ten jde do samotné kostky. Základní kabel má 1,5 metru, ale je možné dokoupit i kabely o délce tří a pěti metrů. Existuje i speciální variace kostek, která má pevnou odnímatelnou koncovku, na jejíž místo pak můžete zapojit kabel dle své potřeby. Všechny tyto typy kostek se dělají jak ve verzích s pěti zásuvkami, tak se čtyřmi a jednou stranou s USB koncovkami, a dají se navzájem propojovat.
Kostky se u nás u volně prodávají, asi nejsnazší je shánět je rovnou přes české stránky PowerCube. Podle verze stojí samotné kostky od 359 do 999 korun, a na stránkách je možné koupit si k nim i mnoho dodatečného příslušenství. PowerCube získali Reddot Design Award v roce 2014, a v dnešních domácnostech, často přehlcených elektronikou všeho druhu, rozhodně mohou najít velké množství uplatnění. A to přesto, že by možná neškodilo mít i varianty s přepěťovou ochranou, která jim naprosto chybí, případně s nějakým nouzovým zdrojem pro počítače a podobnou techniku v případě výpadku proudu, které už v podobných produktech dnes také nejsou až takovou vzácností.