Pokud jste dávali pozor při hodinách chemie, tak dobře víte, že polymer je makromolekula sestávající z molekul jednoho nebo více druhů atomů nebo skupin spojených navzájem v tak velkém počtu, že řada fyzikálních a chemických vlastností této látky se nezmění ani přidáním nebo odebráním jedné nebo několika konstitučních jednotek. Polymer jakožto hra pak z této definice vychází, ale nebojte, nebude to tak nudné a složité jako při chemii. Právě naopak!
Polymer je hra možná trochu podobná Tetrisu, možná rubikově kostce, ale přesto se velmi liší a přináší do žánru logických rychlíků trochu originality. Díky přídavným herním módům může posloužit i jako složitější stavebnice, nad níž strávíte více hodin v kuse.
Základem logické hry Polymer je pole, na němž jsou rozeseté nejrůznější dílky. Tyto dílky se dají libovolně posunovat vždy v řádcích či ve sloupcích. Vaším úkolem přitom je spojovat dílky do polymerů, za což jste bodově ohodnocováni.
Zajímavé je, že dokud si výsledkem nejste úplně jisti, můžete s polymerem dále posouvat a zkoušet jiné alternativy. Polymer započítáte až ve chvíli, kdy na něj poklepete, což společně s výraznými bonusovými body za velikost polymerů klade mnohem větší důraz na kvalitu stavby a to i pokud se pustíte do časově omezené hry. Právě díky tomu Polymer procvičuje představivost a logické myšlení více, nežli ostatní hry, které jsou zaměřené spíše na rychlost uvažování. Na vrub tomuto systému pak přičítám i vysokou originalitu hry. Kdyby se polymery sypaly bez ladu a skladu, opravdu by se hra podobala třeba Tetrisu, takhle jde ovšem o docela jiný zážitek.
Samozřejmě začátky v Polymeru jsou jak kvůli komplexitě, tak i kvůli originalitě námětu poměrně krušné. Nežli si zvyknete na systém hry, trošku to trvá, ale vynaložené úsilí bude náležitě odměněno hodinami kvalitní zábavy. A to teď nenarážím pouze na vděčný námět, díky němuž partičku Polymeru můžete odehrát v každé volné chvilce (při cestě do práce, při čekání v ordinaci u doktora, při posezení na WC atd.), ale i na schopnost hry neustále přinášet nové věci.
Hry od studia Noodlecake jsou často velmi nápadité. Vzpomeňme například na logickou hru Pixel Twist, příjemnou arkádovou hru Mikey Hooks, nesmírně obtížnou dobrodružnou hru Wayward Souls nebo nedávný hit Bitcoin Billionaire. A Polymer svým zaměřením do jejich portfolia naprosto přesně sedne. Hra je vysoce nápaditá a tak neudělá radost pouze fanouškům logických her, ale zaujme i klasickými hrami znuděné hráče, kteří rádi hledají neotřelé herní principy.
Logická hra Polymer je k dispozici pro zařízení s Androidem 2.3 a vyšším. Na Google Play si ji můžete stáhnout za necelou dvacku.