Dnešní smartphony nejsou určeny jen k telefonování a odesílání SMS. Umějí fotografovat, přehrávat videa, navigovat pomocí GPS a zobrazovat kdeco, od internetu po různé dokumenty. Často by se nám proto hodilo, kdybychom je měli možnost připevnit k nějakému povrchu ve svém okolí jako přenosnou obrazovku. Už dříve jsme v tomto směru psali o magnetickém držáku Neutron, který vymyslela společnost Bungie. Jeho nevýhoda ovšem byla v tom, že není úplně snadno přenosný (je nutné připevnit na místo určení magnet). Americká společnost Mega Tiny Corp na to jde se svým držákem úplně jinak. Funguje totiž jako přilnavý obal na váš telefon, který se snadno sám přichytí k různým povrchům.
Kvůli způsobu, jakým je Anti-Gravity Case udělán, nicméně nefunguje jako obecné řešení a musí být udělán pro každý existující model telefonu speciálně. V současnosti existují verze obalu pro několik verzí iPhonů a z Androidů zatím pouze pro Samsung Galaxy S6 a jeho designovou variantu Samsung Galaxy S6 Edge. Do budoucna by se ale možnosti i na Androidí straně měly rozšířit.
Obal sám je udělaný velice pěkně, a drží skutečně jen tam, kde držet má. Jeho záda jsou udělaná ze speciálního materiálu, který se dokáže pevně přichytit k jakémukoliv hladkému a rovnému povrchu. Podle typu povrchu vydrží Anti-Gravity Case přichycený od 24 hodin po 5 minut. Pokud ho chcete z povrchu sundat, tak za telefon musíte zatáhnout silou, což samo o sobě zaručuje, že jen tak sám od sebe nespadne. Sám o sobě ovšem na dotyk vůbec lepkavý není, a je možné ho i omývat. Záda mají také regenerační schopnosti, podobné řadě telefonů LG G Flex.
Hlavním problémem Mega Tiny Anti-Gravity Case je minimálně prozatím jeho omezená dostupnost, co se týče nabízených modelů. Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge mohou být mnohými vyhledávané vlajkové lodě, ale v rámci Androidu budou jejich majitelé stejně tvořit pouze malé procento, a stejně tak zdaleka ne každý bude chtít iPhone, a ještě k tomu konkrétní typ.
Ačkoliv se samozřejmě seznam podporovaných modelů rozšiřuje, tak je minimálně prozatím rychlost nově nabízených typů obalů poměrně pomalá a zdaleka nestačí držet krok s aktuálně na trhu nově vydávanými a oblíbenými smartphony. Pokud se tempo nově vytvářených typů obalů trochu nezrychlí, stane se z Anti-Gravity Case nejspíše pro většinu lidí pouze jedna z mnoha dnešních kuriozit, které nedosáhly většího úspěchu.
V zahraničí se už dnes Mega Tiny Anti-Gravity Case normálně prodává, takže pokud jste jedním z vlastníků podporovaných telefonů, můžete si tento obal objednat například přímo přes stránky Mega Tiny. Podle typu stojí tento přilnavý obal od 30 do 40 dolarů. Vzhledem k nutnosti ho dovážet z USA k němu ale bude nejspíše nutné připočíst i poštovné.