Série Bridge Constructor nikdy netrhala žádné rekordy a tak možná není tak na očích jako jiné herní série, ale i přesto patří mezi nejúspěšnější mobilní tituly všech dob. Vzhledem ke své obrovské popularitě to dopracoval až na počítače (hru můžete zakoupit třeba na Steamu) a započal tak novou éru, v níž se neportují pouze úspěšné hry z počítače na mobily, ale i naopak. Proto není divu, že autoři pilně připravují nové a nové díly, takže kromě klasického Bridge Constructor můžeme hrát Bridge Constructor Playground, Bridge Constructor Medieval a nově také Bridge Constructor Stunts.
Hra je opět rozdělená na několik světů a ty se dále dělí na určitý počet levelů. Každý level sestává z několika různých prvků. Jedná se o záchytné body, na něž hráči následně mohou stavit, zóny, do nichž žádný ze stavebních materiálů nemůže zasáhnout, hvězdičky a další bonusové ikonky, které by hráči během cesty měli sesbírat a nakonec již přednastavené konstrukce a původní objekty, jako jsou výbušné sudy atd. Tyto objekty hráči musejí respektovat, některé objekty totiž mohou automobil třeba zpomalit, ale občas se z nich dá také těžit – to když třeba výbušný sud auto vymrští do potřebné výšky.
Každý level se dělí na dvě části. Nejprve musíte postavit rampy a další konstrukce a to z materiálů, které vám hra zrovna nabídne. K dispozici jsou třeba provazy, jimiž lze spojovat i vzdálené body, dřevo, které vzhledem k tvrdosti můžete používat i jako podpěry, kovové konstrukce atd. Každý z materiálů má své přednosti i nevýhody, z nichž při konstrukci musíte vycházet, a potom i svou cenu. Hra vám level od levelu přiděluje určitý rozpočet, do nějž se při stavění mostů musíte vejít. Takže nestačí konstrukci vymyslet tak, aby stála, ale i tak, aby nebyla příliš drahá.
Staví se jednoduchým poklepáním na spojovací bod a tažení a případným spojením konstrukce s dalším záchytným bodem. Ovládání stavby je dobře optimalizované, hra vám při stavění pomáhá zobrazováním síťky a tak se s touto činností dokážou vyrovnat i naprostí začátečníci.
Připravte se na jízdu!
Jakmile máte postaveno, můžete svou konstrukci zatěžkat imaginárním závažím, a tím rychle určit její případné slabiny. Tyto slabiny jsou zobrazeny červenými barvami a je jen ve vašem zájmu je okamžitě opravit – červená barva totiž znamená, že konstrukce je nestabilní, případně že nemá pevnost na to, aby dokázala udržet projíždějící vozy. Nicméně i pokud budete mít v módu zatížení celou konstrukci zelené barvy (tedy dobře rozvrženou), úspěch vám to ještě nezajistí.
Konstrukce musí být postavená tak, abyste skrze ni dokázali projet, nespadli do propasti, nenarazili do žádné překážky a ještě k tomu dokázali posbírat všechny hvězdičky a šroubky. To znamená, že musíte určit správný náklon všech ramp a případně vymyslet i pokročilé stavby jako jsou loopy (kruhové objezdy) nebo důmyslnější konstrukce, na nichž se dokážete zastavit a pak se vydat jiným směrem.Jakmile zvládnete propojit všechny důležité ikony a jakmile se vaše konstrukce nikde nebudou propadat, máte našlápnuto k poslednímu kroku. Je jím mód jízdy. V módu jízdy, do nějž se přepínáte ručně z módu stavby, je vaším úkolem projet vámi postavenou konstrukcí a přitom splnit stanovené úkoly, jako jsou sběr hvězdiček, šroubků, překonání tratě ve stanoveném čase atd.
Autíčko se ovládá pouze šipkou doprava a doleva, kdy šipka doprava autíčko na cestě zrychluje, zatímco ve vzduchu otáčí příslušným směrem, a šipka doleva autíčko na cestě zpomaluje a ve vzduchu opět otáčí příslušným směrem.
Ačkoliv ovládání je samo o sobě velmi jednoduché, při projíždění tratí velmi rychle přituhuje. Nejen, že musíte správně dávkovat plyn, ale také musíte ve správnou chvíli zvládnout přibrzdit a ještě se ve vzduchu několikrát otočit.
Bridge Constructor na druhou
Vzhledem k tomu, že Bridge Constructor Stunts povýšil z klasického stavebního módu i na samotné ježdění s autíčky, dá se o něm tvrdit, že se jedná o dvě hry v jednom balení. Někteří hráči tuto skutečnost jistě uvítají, jenže pokud patříte mezi konzervativnější uživatele a ježdění s autíčky vás moc nebaví, bude oheň na střeše.
Skutečnost je taková, že projet dráhou je čím dál obtížnější, a přibližně v třetím světě se tato činnost stává pro netrénované jedince zcela nezvladatelnou. Pokud tedy na Bridge Constructora nedokážete pohlížet jinak než na logickou hru, tak od této novinky raději dejte ruce pryč. Autoři na vás bohužel nemysleli a do hry nepřidali možnost automatického projíždění, jako je to v případě všech předchozích her, což je docela škoda. Určitě by to nebylo na provedení zase tak těžké a hra by u displejů dokázala udržet mnohem více hráčů.
Rodina Bridge ConstruCtor se nezapře
Bridge Constructor Stunts nabízí stejnou grafiku jako všechny předchozí hry v sérii. Nově do hry přibyly jen některé objekty, jako například vybuchující sudy, ale jinak všechno najdete v podstatě na tom samém místě a v tom samém vzhledu. Zda se vám to líbí, musíte rozhodnout sami. Osobně nejsem nakloněná zbytečnému experimentování a modernizování prvků, takže tento přístup kvituji.
Bridge ConstruCtor Stunts – stavění mostů pro Android
Bridge Constructor Stunts je jednou z nejlepších logických her (nebo chcete-li budovatelských her) pro Android. Díky novince v podobě nutnosti projet vystavěnými lokacemi, se však nově může řadit i k velmi zábavným hrám s auty. Ve hře sice nezávodíte s ostatními hráči, nicméně představené tratě musíte pokořit, takže toto označení musíme zdůraznit. Někteří fanoušci by mohli být zklamaní, nicméně jiní tento přístup určitě ocení. Ke které skupině se zařadíte vy?
Bridge Constructor Stunts
Hratelnost - 92%
Grafika - 75%
Hudba a zvuk - 79%
Originalita - 82%
82%
Výborná
Bridge Constructor Stunts z vás udělá zároveň stavitele i řidiče automobilu. Jedná se o zajímavý mix, na nějž – pokud vám sedne – nedáte dopustit.