Když přijde řeč na smskování, zjistíme, že se v posledních letech věci dost změnily. Jasně, každý telefon na trhu, chytrý nebo ne, musí mít nějakou klávesnici, na které by se dalo psát. Tlačítkům, ať už ve stylu klávesnice na mobilu nebo klasického QWERTY uspořádání, ale odzvonila hrana. Přišla vlna dotykových displejů a ta předznamenala smrt fyzických klávesnic. Dosáhli jsme do bodu, kdy vidět běžnou tlačítkovou klávesnici na smartphonu je v dnešní době celkem unikát. Není divu, že se vývojáři začínají obracet směrem k nějakému rozumnějšímu řešení, které by vyhovovalo většímu počtu uživatelů. Jedním z nich by mohla být laserová bluetooth klávesnice Atongm.
Zjistit Cenu projekční laserové klávesnice Atongm na heureka.cz
I když to může znít jako nějaký sci-fi projekt na papíře, laserová bluetooth klávesnice Atongm je vcelku jednoduchý koncept. Laser promítá klávesnici na rovný povrch a senzor snímá pohyb prstů (nebo jiného předmětu), kterými se dotknete příslušných kláves. Nic moc jiného, než tenhle princip v tom není. Klávesnici je možné připojit k tabletu, telefonu nebo počítači jen pomocí bluetooth, což znamená, že je kompatibilní téměř se vším.Připojení projejční laserové klávesnice Atongm může být na poprvé trochu matoucí. Klávesnice bude hlásit, že je normálně v provozu, ale pravděpodobně nebude k nalezení. Je to tím, že zařízení nemá defaultně nastavenou viditelnost bluetooth (podobně jako smartphony). Abyste bluetooth zapnuli, je třeba stisknout kombinaci FN + B, zařízení zapípá a pomalu rozsvítí modré světlo na zadní levé straně. To znamená, že je klávesnice připravená.
Když se přístroje spárují, můžete na klávesnici začít psát – stejně jako na té fyzické. Klepání na tvrdém povrchu je ze začátku dost nezvyklé, a tak nejspíš budete chybovat víc než s běžnou klávesnicí. Jakmile se ale otrkáte, zjistíte, že s projekční laserovou klávesnicí vám to jde o trochu rychleji než s fyzickou. (Pokud nemáte diplom na psaní všemi deseti, to už většinou moc vylepšit nejde).
Při každém stisknutí klávesnice Atongm zapípá. V době, kdy se učíte se zařízením zacházet, je to jistě přínosné, pomalu se to ale stane přímo nesnesitelnou zátěží. Naštěstí lze otravný zvuk jednoduše vypnout kombinací FN + P (zazní dlouhé a poslední pípnutí). Přístroj bohužel nemá paměť, aby vzal v potaz stav (pípání/nepípání), při kterém byl vypnutý. Takže pokaždé když klávesnici uvedete do chodu, zvuky jsou tu znovu. Což může být dost na obtíž například ve třídě při psaní poznámek nebo na důležitém meetingu.
Jako celek je projekční laserová klávesnice Atongm dobré zařízení. Design je skvělý, funkčnost v jádru v pořádku, až na pár maličkostí a rozhodně zlepšuje zážitek z psaní na smarthonu nebo tabletu. Někdo by mohl říct, že laserová klávesnice je jen trik, jak oblbnout nadšence přes geekoviny. No, pokud ano, je to trik, který si rozhodně všichni užijí.